Premier League: wymęczone zwycięstwo Manchesteru

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 21.04.2021, 23:10

Spotkanie 32. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy Aston Villą FC a Manchesterem City FC zakończyło się zwycięstwem gości. Po trafieniach Fodena i Rodriego dla Manchesteru i golu McGinna dla ekipy z Brimingham padł wynik 2:1.

Oba zespoły spisują się w tym sezonie diametralnie różnie. Przed tym meczem „Obywatele” znajdowali się na pierwszej lokacie z 74 punktami na koncie i bardzo pewnie zmierzają po tytuł mistrzowski. Zawodnicy „Lwów” byli zaś na jedenastej pozycji z dorobkiem 44 „oczek”. W pierwszym meczu tych drużyn w tym sezonie Manchester wygrał 2:0 i również w rewanżu zdawał się być zdecydowanym faworytem

Obaj szkoleniowcy nie mogli skorzystać ze wszystkich zawodników ze swoich kadr. W ekipie prowadzonej przez Deana Smitha zabrakło: Trezegueta, Wesleya, Jacka Grealisha, czy Morgana Sansona. Pep Guardiola nie mógł za to wystawić do rywalizacji Sergio Aguero oraz Kevina de Bruyne

Sensacyjnie to gospodarze rozpoczęli wynik tego meczu, na dodatek miało to miejsce już w 20. sekundzie gry. John McGinn wykorzystał spore rozproszenie w szeregach obronnych „The Citizens” i pewnie pokonał Edersona. Kolejne minuty to jednak taki obraz gry jaki wszyscy się spodziewali, czyli dość zdecydowana przewaga gości. Przyniosło to skutek w postaci wyrównującej bramki w 22. minucie. Phil Foden mocnym uderzeniem wykończył cudowną, zespołową akcję swojego zespołu. Osiemnaście minut później „Obywatele” już byli na prowadzeniu. Tym razem trafieniem popisał się Hiszpan Rodri.

Drugie 45 minut były od początku dość wyrównane i żadna ze stron nie potrafiła przejąć na dłużej inicjatywy. Obraz gry nie uległ już zmianie, chociaż goście grali trochę lepiej i kontrolowali przebieg rywalizacji. Ostatecznie w Birmingham to Manchester triumfował 2:1.

Wynik ten spowodował, że Manchester City kontynuuje swój marsz po mistrzostwo i chyba już tylko totalna katastrofa może im przeszkodzić w realizacji tego celu. Dla Aston Villi porażka ta z kolei nie oznacza jakiejkolwiek zmiany pozycji w ligowych zmaganiach.

Aston Villa FC – Manchester City FC 1:2 (1:2)

Bramki: 1’ McGinn – 22’ Foden, 40’ Rodri

Aston: Martinez – Targett, Mings, Konsa, Cash – Luiz, Nakamba (63’ Barkley) – Ramsey (46’ Davis), McGinn, Traore (75’ El-Ghazi) - Watkins

Manchester: Ederson – Zinchenko, Dias, Stones, Walker – Gundogan, Rodri, Silva – Foden, Jesus (46’ Laporte), Mahrez (90’ Fernandinho)

Żółte kartki: 54’ Cash – 44’ Gundogan

Czerwone kartki: 57’ Cash – 44’ Stones

Sędzia: Peter Bankes