La Liga: pewny triumf Atlético nad Huescą

• Dodał: Przemysław Flis
  • Data publikacji: 22.04.2021, 21:09

W 31. kolejce La Liga Atlético Madryt mierzyło się na Wanda Metropolitano ze znajdującą się w strefie spadkowej SD Huescą. Podopieczni Diego Simeone triumfowali 2:0 dzięki bramkom Ángela Correi i Yannicka Carrasco. Po tym zwycięstwie Los Colchoneros umocnili się na pozycji lidera hiszpańskiej ekstraklasy.

Zespół z Madrytu przystępował do tego starcia w roli zdecydowanego faworyta. Natomiast dosyć niespodziewanie to przyjezdni mieli pierwszą okazję do objęcia prowadzenia. Po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry bramce Atlético zagroził Dimitrios Siovas, ale świetną interwencję w tej sytuacji zanotował Jan Oblak. Później stołeczna ekipa przejęła inicjatywę, długo utrzymując się przy piłce na połowie rywali. Niezłe szanse na otworzenie wyniku mieli Yannick Carrasco i Saúl Ñíguez, lecz bardzo dobrze spisywał się bramkarz gości Álvaro Fernández. W 39. minucie Los Colchoneros zdobyli premierową bramkę. Po strzale Ángela Correi futbolówka odbiła się od jednego z obrońców i zaskoczyła bezradnego golkipera Huesci. Dzięki trafieniu Argentyńczyka zespół prowadzony przez Diego Simeone schodził na przerwę, prowadząc 1:0.

Gospodarze od początku drugiej części byli bardzo aktywni. W 49. minucie po groźnym strzale Koke Huescę od straty gola uratowała kapitalna parada bramkarza. Chwilę później niezłą sytuację miał Marcos Llorente, ale jego próbę obronił golkiper przyjezdnych. Podopieczni Diego Simeone kontrolowali grę, dążąc do zdobywania kolejnych bramek. W 59. minucie Renan Lodi zakończył swoją ofensywną szarżę uderzeniem, lecz Álvaro Fernández poradził sobie ze strzałem brazylijskiego defensora. Kolejną szansę miał Saúl Ñíguez, jednak mocna próba reprezentanta Hiszpanii została powstrzymana przez dobrze dysponowanego bramkarza Huesci. W 80. minucie miejscowi zdobyli drugą bramkę. Po błędzie defensywy aragońskiej ekipy Marcos Llorente przejął piłkę w polu karnym przeciwników i odegrał ją do Yannicka Carrasco, który powiększył przewagę swojej drużyny. W końcówce Dani Escriche miał okazję do zdobycia gola kontaktowego, lecz jego sytuacyjny strzał z bliskiej odległości był niecelny. Ostatecznie madrycki zespół triumfował 2:0. Sześć kolejek przed końcem sezonu Atlético otwiera tabelę La Liga z przewagą trzech punktów nad Realem Madryt oraz sześciu oczek nad Sevillą. Czwartą lokatę zajmuje FC Barcelona z ośmiopunktową stratą do lidera, jednak Duma Katalonii rozegrała jak dotąd dwa spotkania mniej od najgroźniejszych rywali w walce o mistrzowski tytuł.

W następnej kolejce piłkarze Atlético Madryt zagrają na wyjeździe z Athleticiem Bilbao (25 kwietnia, 21:00). Natomiast SD Huesca podejmie Getafe CF (25 kwietnia, 14:00).

Atlético Madryt - SD Huesca 2:0 (1:0)

Bramki: 39' Correa, 80' Carrasco

Atlético Madryt: Oblak - Trippier, Savić, Giménez, Lodi (87' Vitolo) - Saúl (87' Felipe), Koke, Llorente, Herrera (76' Dembélé), Carrasco (84' Kondogbia) - Correa (84' Torreira).

SD Huesca: Al. Fernández - Siovas, Insua (85' García), Pulido - Escriche, Mosquera (63' Galán), Doumbia, Rico, Gómez (85' López) - Okazaki (63' Ferreiro), Mir (63' Ramírez).

Żółte kartki: Giménez, Saúl

Sędzia: José Luis Munuera Montero