La Liga: Real Sociedad minimalnie lepszy od Celty
pixabay.com

• Data publikacji: 22.04.2021, 22:57

W czwartkowy wieczór Real Sociedad pokonał na własnym boisku Celtę Vigo 2:1. Tym samym, Baskowie umocnili się na siódmym miejscu w ligowej tabeli.

Pierwszą dobrą okazję w meczu miał w 16. minucie Denis Suarez, ale jego strzał z rzutu wolnego minął bramkę Realu Sociedad. Kolejna próba Celty zakończyła się bramką. Po wrzutce z rzutu rożnego Denisa Suareza, celną główką popisał się Hugo Mallo i goście wyszli na prowadzenie. Odpowiedź gospodarzy była natychmiastowa. Dwie minuty później, Portu strzałem z pola karnego umieścił piłkę w siatce. W 27. minucie rzut karny dla Realu Sociedad zmarnował Alexander Isak, którego strzał obronił Ivan Villar. Dziesięć minut później, strzał Fernandeza zablokowali obrońcy Celty. W 39. minucie po faulu Murillo, Jesus Gil Manzano podyktował drugi rzut karny dla Basków. Do piłki tym razem podszedł Adnan Januzaj i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

Druga połowa zaczęła się od strzału Portu, który zatrzymał się na słupku bramki Celty. W 54. minucie strzał Tapii dobrze obronił Remiro. Dwanaście minut później, po strzale głową Isaka okazał się minimalnie niecelny. Na kolejną dobrą akcję w meczu, trzeba było długo czekać. W 76. minucie obrońcy Sociedad w porę zablokowali strzał Mendeza. Sześć minut później, strzał Oyarzabala z wolnego, pewnie obronił Villar.  W 87. minucie, świetną okazję na wyrównanie miał Ferreyra, ale jego główka okazała się minimalnie niecelna.

Real Sociedad - Celta Vigo (2:1)

Bramki: Portu 25', Januzaj 39'(k.) - Mallo 22'

Real Sociedad: Remiro - Gorosabel, Elustondo, Le Normand (86' Sagnan), Monreal - Portu, Guevara(69' Zubimendi), Guridi, Januzaj(46' Oyarzabal) - Fernandez(73' Jon B.), Isak (69' Barrenetxea)

Celta Vigo: Villar - Mallo, Araujo(85' Ferreyra), Murillo, Caricol(62' Fontan) - Tapia -  Mendez, Suarez(62' Beltran), Nolito (79' Solari) - Mina, Aspas

Żółte kartki: Elustondo 15', Fernandez 90', Sagnan 90' - Murillo 38', Nolito 62', Suarez 90', Mallo 90'

Sędziował: Jesus Gil Manzano