Gimnastyka sportowa – ME: bez Polaków w finałach

• Dodał: Szymon Frąckiewicz
  • Data publikacji: 22.04.2021, 23:45

Niestety żadnego z Biało-Czerwonych nie obejrzymy w finale rozgrywanych w Bazylei mistrzostw Europy. Polacy w większości konkurencji zajęli odległe pozycje. Zdecydowanie najlepiej spisał się Łukasz Borkowski, który całkiem nieźle zaprezentował się w skoku.

Kwalifikacje zdominowali reprezentanci Rosji. W wieloboju zajęli oni trzy pierwsze miejsca. Wygrał Nikita Nagornyj, nieznacznie wyprzedzając Dawida Beljawskiego i Aleksandra Karcewa. Za nimi uplasowali się dwaj Turcy – Ahmet Onder i Adem Asil. Polacy zajęli odległe pozycje. Najlepszy z Biało-Czerwonych Filip Sasnal uplasował się na 52. pozycji z wynikiem 75,031. Kacper Garnczarek był 60., a Paweł Kasków 66. Tymczasem w kwalifikacjach wieloboju wystąpiło 67. gimnastyków.

Najlepszym polskim wynikiem w czwartek było 16. miejsce Łukasza Borkowskiego w kwalifikacjach skoku. Polakowi przyznano 14,133 pkt., tymczasem awans do finałowej ósemki dawał rezultat 14,483. Na 26. miejscu w tej konkurencji sklasyfikowano Filipa Sasnala. Najlepszy był natomiast Andrey Medvedev z Izraela.

W ćwiczeniach wolnych było już znacznie słabiej. Sasnal był 62., Borkowski 64., Kasków 82., a Garnczarek 86. Najlepszy wynik uzyskał tymczasem Kiriłł Prokopiew z Rosji. Na koniu z łękami było jeszcze słabiej. Sasnal był 81., Garnczarek 94., a Kasków – ostatni – 102. Tu najlepszy wynik uzyskał reprezentant Irlandii – Rhys McClenaghan.

W ćwiczeniach na kółkach było ciut lepiej. Sasnal znów został oceniony najlepiej z naszych kadrowiczów, zajmując 67. miejsce. Tuż za nim był Kasków. Na 74. miejscu rywalizację zakończył Garnczarek, a 81. był Sebastian Gawroński. Bezkonkurencyjny był w tej konkurencji Eleftherios Petrounias z Grecji.

Na poręczach znów najwyżej z Polaków sklasyfikowano Filipa Sasnala. Tym razem zajął 56. miejsce. Garnczarek był  75., Kasków 79., a Gawroński 87. Najlepiej oceniono Niemca Lukasa Dausera. W ostatniej z konkurencji – ćwiczeniach na drążku – najlepszy z Polaków był za to Paweł Kasków. Zajął 51. miejsce. Sasnal był w tej konkurencji 60. Dwadzieścia miejsc niżej sklasyfikowano Garnczarka. Najlepszy był tym razem inny z Niemców – Andreas Toba.