Droga do Tokio #69: turniej kwalifikacyjny tenisistów stołowych, 3.dzień [ZAPIS RELACJI LIVE]

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 23.04.2021, 20:15

Walka o bilety do Tokio wkracza w decydującą fazę. Jakub Dyjas i Samuel Kulczycki wciąż pozostają w grze o udział w igrzyskach.

1/8 finału

Samuel Kulczycki - Aleksandr Khanin (Białoruś) 4:3 (11:6, 8:11, 8:11, 14:12, 11:8, 7:11, 11:7)

Jakub Dyjas - Paul Drinkhall (Wielka Brytania) - 1:4 (11:8, 8:11, 9:11, 8:11, 8:11)

1/4 finału

Samuel Kulczycki - Lei Kou (Ukraina) 0:4 (9:11, 5:11, 5:11, 13:15)

Relacja na żywo

Serdecznie zapraszamy na nasze jutrzejsze relacje!

Dzisiejsze porażki Kulczyckiego i Dyjasa jeszcze nie przekreślają ich nadziei na olimpijski wyjazd. Już jutro rozpoczną rywalizację w turnieju ostatniej szansy, z którego awans wywalczą trzej najlepsi singliści.

Samuel Kulczycki - Lei Kou 13:15 (IV set) - zabrakło szczęścia Kulczyckiemu. Niestety oddał trzy punkty pod rząd i uległ Ukraińcowi 0:4.

Samuel Kulczycki - Lei Kou 13:12 (IV set) - waleczny Polak obronił meczówkę przy stanie 11:12, a po chwili zakończył kolejną wymianę i znów jest na prowadzeniu w secie.

Samuel Kulczycki - Lei Kou 10:10 (IV set) - Miał dwie piłki setowe Polak. Niestety nie wykorzystał swojej szansy.

Samuel Kulczycki - Lei Kou 8:7 (IV set) - Kou powrócił do gry z poprzednich setów i przewaga Kulczyckiego stopniała.

Samuel Kulczycki - Lei Kou 7:2 (IV set) - trwa napór Kulczyckiego. 7:2 dla Polaka.

Samuel Kulczycki - Lei Kou 4:1 (IV set) - zamiana ról w czwartej partii. Tym razem świetny początek Kulczyckiego, który prowadzi trzema punktami.

Samuel Kulczycki - Lei Kou 5:11 (III set) - kolejny jednostronny set za nami.

Samuel Kulczycki - Lei Kou 1:6 (III set) - nie radzi sobie z presją Polak. Mnożące się błędy z każdą wymiana przybliżają rywala do zwycięstwa.

Samuel Kulczycki - Lei Kou 5:11 (II set) - słaba gra Kulczyckiego przekłada się na wynik. Ciężko będzie mu powrócić ze stanu 0:2.

Samuel Kulczycki - Lei Kou 4:7 (II set) - Kou kończy kilka wymian i prowadzi trzema punktami w drugiej partii.

Samuel Kulczycki - Lei Kou 9:11 (I set) - miał swoje okazje Kulczycki. Niestety więcej koncentracji w końcówce zachował Kou, który wygrał premierową odsłonę.

Samuel Kulczycki - Lei Kou 8:8 (I set) - zacięta walka w premierowym secie.

Samuel Kulczycki - Lei Kou 5:4 (I set) - błyskawiczna odpowiedź Polaka! Kulczycki zdobywa cztery punkty z rzędu i jest już na prowadzeniu.

Samuel Kulczycki - Lei Kou 1:4 (I set) - początek meczu dla Ukraińca.

Thriller w siódmym secie. Shao obroniła pięć piłek meczowych i ostatecznie wygrała 13:11. Reprezentantka gospodarzy zagra w półfinale z Yuan.

W meczu Shao - Carey za chwilę rozpocznie się siódmy set.

Mecz Samuela Kulczyckiego opóźni się, bowiem nie zakończył się jeszcze mecz Jieni Shao z Charlotte Carey. Na ten moment prowadzi 3:2 reprezentująca Portugalię Shao.

Dołącza do nich Francuzka Jia Nan Yuan (4:0 z Marią Xiao).

Yana Noskova i Prithika Pavade w półfinale turnieju kwalifikacyjnego singlistek.

Przed polskimi kibicami kilka godzin przerwy. O 19:40 swój ćwierćfinałowy mecz rozpocznie Samuel Kulczycki.

Porażka Dyjasa nie oznacza, że żegna się on z marzeniami o bilecie do Tokio. W weekend czeka go walka w turnieju ostatniej szansy, z którego bilety wywalczy trzech tenisistów stołowych.

Jakub Dyjas - Paul Drinkhall 8:11 (V set) - katastrofa Polaka w czwartej partii ... Sfrustrowany kiepską grą popelniał błąd za błędem. Ostatecznie przegrał siedem punktów z rzędu i zakończył udział w turnieju kwalifikacyjnym na 1/8 finału.

Jakub Dyjas - Paul Drinkhall 8:7 (V set) - prowadził Polak 8:4, ale oddał trzy punkty z rzędu.

Jakub Dyjas - Paul Drinkhall 5:2 (V set) - Dyjas walczy. Po udanych wymianach prowadzi w piątym secie 5:2.

Jakub Dyjas - Paul Drinkhall 8:11 (IV set) - aut po zagraniu Dyjasa przybliża Brytyjczyka do ćwierćfinału.

Jakub Dyjas - Paul Drinkhall 8:10 (IV set) - piłki setowe dla Drinkhalla.

Jakub Dyjas - Paul Drinkhall 6:8 (IV set) - Dyjas częściowo odrabia straty. Brytyjczyk bierze timeout.

Jakub Dyjas - Paul Drinkhall 4:8 (IV set) - utrzymuje wypracowaną przewagę Drinkhall.

Jakub Dyjas - Paul Drinkhall 1:5 (IV set) - Polak traci dystans do rywala.

W meczu, który wyłoni kolejnego rywala dla Polaka lub Brytyjczyka, prowadzi 2:1 Grek Panagiotis Gionis.

Jakub Dyjas - Paul Drinkhall 9:11 (III set) - ostatnie słowo w trzecim secie należy do Drinkhalla. Brytyjczyk prowadzi w meczu 2:1.

Jakub Dyjas - Paul Drinkhall 8:9 (III set) - sinusoida Dyjasa, który oddał trzy punkty z rzędu.

Jakub Dyjas - Paul Drinkhall 8:6 (III set) - Dyjas zmienił taktykę, co zaczęło przynosić efekt w postaci pomyłek Brytyjczyka.

Jakub Dyjas - Paul Drinkhall 5:6 (III set) - łapie kontakt Polak.

Jakub Dyjas - Paul Drinkhall 1:5 (III set) - Drinkhall na fali. Zbyt dużo błędów Dyjasa w tej fazie meczu.

Jakub Dyjas - Paul Drinkhall 8:11 (II set) - drugą część seta należała do Drinkhalla. Na tablicy wyników remis.

Jakub Dyjas - Paul Drinkhall 5:7 (II set) - poprawił grę Drinkhall, który zaczął grać bardziej agresywnie.

Jakub Dyjas - Paul Drinkhall 4:3 (II set) - Dyjas kontynuuje dobrą grę i minimalnie prowadzi w drugiej odsłonie.

Jakub Dyjas - Paul Drinkhall 11:8 (I set) - rozpoczął już swój pojedynek Jakub Dyjas. Pierwszy set pada jego łupem.

Rywalem Kulczyckiego w ćwierćfinale będzie reprezentujący Ukrainę Lei Kou, który pokonał Belga Cedrica Nuytincka 4:0.

Samuel Kulczycki - Aleksandr Khanin 11:7 (VII set) - powrócił z dalekiej podróży Polak! Po niezwykle zaciętej rywalizacji zdołał pokonać rywala, dzięki czemu jedynie dwa spotkania dzielą go od awansu na igrzyska.

Samuel Kulczycki - Aleksandr Khanin 10:7 (VII set) - przestrzelony bekhend Khanina i kapitalny forhend Kulczyckiego dają mu piłki meczowe!

Samuel Kulczycki - Aleksandr Khanin 7:6 (VII set) - Kulczycki już na prowadzeniu.

Samuel Kulczycki - Aleksandr Khanin 5:6 (VII set) - wraca do gry Polak! W końcu zaczął grać mądrze w ofensywie.

Samuel Kulczycki - Aleksandr Khanin 1:4 (VII set) - decider nie układa się na razie po myśli Polaka.

Samuel Kulczycki - Aleksandr Khanin 7:11 (VI set) - walczył nasz reprezentant, ale przewaga rywala była zbyt duża. Przed nami decydujący set.

Samuel Kulczycki - Aleksandr Khanin 3:8 (VI set) - trudne zadanie przed Kulczyckim. Niestety po fantastycznych dwóch setach w tej odsłonie spuścił z tonu.

Samuel Kulczycki - Aleksandr Khanin 2:5 (VI set) - nie zamierza poddawać się Khanin, który już jest na trzypunktowym prowadzeniu.

Samuel Kulczycki - Aleksandr Khanin 11:8 (V set) - doskonała końcówka seta w wykonaniu Kulczyckiego. Polak ponownie obejmuje prowadzenie w spotkaniu.

Tymczasem doszło do sporej niespodzianki na stole nr 2. Znany z gry w polskiej lidze Włoch Mihail Bobocica przegrał 1:4 z Duńczykiem Tobiasem Rasmussenem.

Samuel Kulczycki - Aleksandr Khanin 7:7 (V set) - Kulczycki przegrywał 5:7, ale dzięki dwóm udanym wymianom doprowadza do kolejnego remisu.

Samuel Kulczycki - Aleksandr Khanin 5:5 (V set) - kolejny wyrównany set, żaden z zawodników nie potrafi wypracować sobie bezpiecznej przewagi.

Samuel Kulczycki - Aleksandr Khanin 14:12 (IV set) - udało się! Polak wyrównuje stan meczu na 2:2.

Samuel Kulczycki - Aleksandr Khanin 13:12 (IV set) - trwa walka punkt za punkt. Kulczycki z kolejną szansą na seta.

Samuel Kulczycki - Aleksandr Khanin 11:10 (IV set) - świetna passa Polaka i to on za chwilę stanie przed szansą na zamknięcie czwartej partii.

Samuel Kulczycki - Aleksandr Khanin 9:10 (IV set) - kapitalny bekhend Kulczycki, który pozwala mu obronić kolejną piłkę setową. Przed nami bardzo ważna dla losów meczu wymiana. Timeout dla Białorusina.

Samuel Kulczycki - Aleksandr Khanin 4:7 (IV set) - coraz gorzej wygląda to dla aktualnego mistrza Polski.

Samuel Kulczycki - Aleksandr Khanin 4:5 (IV set) - pierwsze wymiany dla Kulczyckiego, ale z biegiem czasu inicjatywę przejmuje Khanin.

Samuel Kulczycki - Aleksandr Khanin 8:11 (III set) - nieudany set Polaka, który przegrywa w setach 1:2.

Samuel Kulczycki - Aleksandr Khanin 7:10 (III set) - forhendy Khanina rozbijają obronę Polaka. Trzy piłki setowe dla Białorusina.

Samuel Kulczycki - Aleksandr Khanin 6:8 (III set) - zacięta walka trwa, bliżej wygranego seta jest jednak Khanin.

Samuel Kulczycki - Aleksandr Khanin 4:5 (III set) - efektowna i zarazem efektywna defensywa Khanina połączona z błędami Polaka dają prowadzenie Białorusinowi.

Samuel Kulczycki - Aleksandr Khanin 4:3 (III set) - minimalna przewaga Kulczyckiego na początku trzeciego seta.

Samuel Kulczycki - Aleksandr Khanin 8:11 (II set) - Khanin wygrywa drugą partię i wyrównuje stan meczu.

Samuel Kulczycki - Aleksandr Khanin 7:10 (II set) - cztery punkty z rzędu Polaka, który jeszcze może odwrócić losy tej odsłony.

Samuel Kulczycki - Aleksandr Khanin 3:8 (II set) - niestety za dużo pomyłek Polaka. Wynik seta jest już bardzo niekorzystny.

Samuel Kulczycki - Aleksandr Khanin 2:5 (II set) - początek drugiej partii dla Khanina.

Samuel Kulczycki - Aleksandr Khanin 11:6 (I set) - pierwszy set pod pełną kontrolą Kulczyckiego. Oby tak dalej!

Samuel Kulczycki - Aleksandr Khanin 5:1 (I set) - mocne otwarcie Polaka, który na razie dominuje nad swoim rywalem.

Niebawem rozpocznie się mecz Samuela Kulczyckiego. Na stole nr 3 trwa już rozgrzewka.

W grze o olimpijski bilet pozostaje wciąż rewelacja turnieju - Charlotte Carey. Brytyjka nie straciła seta ze Słowenką Strazar.

Reprezentująca Portugalię Jieni Shao po wygranej z Bułgarką Poliną Trifonovą 4:0 melduje się w ćwierćfinale.

Gra dalej także Solomiya Brateyko, Ukrainka w 1/8 finału wyeliminowała Włoszkę Piccolin.

Do Rosjanki dołącza Szwedka Kallberg, która także 4:0 pokonała Turczynkę Sibel Altinkayę.

Znamy pierwszą ćwierćfinalistkę wśród singlistek. Rosjanka Yana Noskova pokonała bez straty seta Białorusinkę Darię Trigolos.

Samuel Kulczycki o 13:40 zmierzy się z Białorusinem Aleksandrem Khaninem. Jakub Dyjas o 14:30 rozpocznie pojedynek z Brytyjczykiem Paulem Drinkhallem. Obydwa spotkania toczyć się będą w ramach 1/8 finału turnieju.

Przed nami kolejny dzień kwalifikacji. Już o 12 do gry przystąpią singlistki. Na mecze Jakuba Dyjasa i Samuela Kulczyckiego będziemy musieli poczekać nieco dłużej.