Fortuna 1 Liga: nudy w Łodzi, Widzew - Górnik bez bramek

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 23.04.2021, 19:45

Spotkanie 26. kolejki polskiej Fortuna 1. Ligi pomiędzy Widzew Łódź a Górnikiem Łęczna zakończyło się remisem 0:0.

Oba zespoły spisują się w tym sezonie dość różnie. Przed tym meczem „Widzewiacy” znajdowali się na ósmej lokacie z 35 punktami na koncie. Zawodnicy „Dumy Lubelszczyzn” byli zaś na drugiej pozycji z dorobkiem 46 „oczek”. W pierwszym meczu tych drużyn w tym sezonie padł remis 0:0. W rewanżu również ciężko wskazać faworyta, bowiem obie ekipy po naprawdę dobrym początku wiosny teraz zdecydowani obniżyły loty.

Obaj szkoleniowcy nie mogli skorzystać ze wszystkich zawodników ze swoich kadr. W ekipie prowadzonej przez Marcina Broniszewskiego zabrakło: Miłosza Mleczki, Przemysława Kity, Karola Czubaka, Patryka Stępińskiego czy Petara Mikulicia. Kamil Kiereś nie mógł za to wystawić do rywalizacji Pawła Wojciechowskiego, Gabriela Tomeia, Tomasza Tymasiaka oraz Igora Korczakowskiego.

Pierwsze minuty meczy były naprawdę wyrównane i obie ekipy miały po niezłej okazji na zdobycie bramki. Potem jednak inicjatywę przejął Widzew, Górnik cofnął się dość mocno do obrony, jednak żadne gole nie padły.

W drugiej połowie już od samego początku również działo się bardzo niewiele, a gra toczyła się głównie w środku pola. Podobnie jak w pierwszych 45 minutach z biegiem czasu łodzianie zaczęli dominować, jednak bramek w Łodzi nie zobaczyliśmy i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Wynik ten spowodował, że Górnik zaliczył kolejny remis z rzędu, jednak utrzymał dotychczasową lokatę. Dla Widzewa kolejna strata punktów chyba już definitywnie oddaliła łodzian od czołowej „szóstki” ligi

Widzew Łódź – Górnik Łęczna 0:0

Widzew: Wrąbel – Kosakiewicz, Nowak, Tanżyna, Gach – Michalski, Mucha, Poczobut, Hanousek (73’ Caique), Ameyaw (66’ Samiec-Talar) – Robak (66’ Tomczyk)

Górnik: Gostomski – Orłowski, Baranowski, Pajnowski, Leandro – Kalinkowski (81’ Banaszak), Cierpka – Krykun (74’ Stromecki), Struski (74’ Goliński), Mak (86’ Stasiak) - Śpiączka

Żółte kartki: 62’ Tanżyna - 15’ Pajnowski

Sędzia: Patryk Gryckiewicz