Tenis stołowy - kwalifikacje IO: Dyjas i Kulczycki bez kwalifikacji

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 23.04.2021, 21:26

Piątek nie był udany dla polskich tenisistów stołowych walczących o olimpijskie przepustki w portugalskim Guimarães. Jakub Dyjas przegrał w 1/8 finału z Brytyjczykiem Paulem Drinkhallem 1:4, a Samuel Kulczycki w ćwierćfinale nie zdołał wygrać seta w pojedynku z Ukraińcem Lei Kou.

Podopiecznych Tomasza Krzeszewskiego czekało w piątek niezwykle trudne zadanie. W 1/8 finału los skojarzył Jakuba Dyjasa z Brytyjczykiem Paulem Drinkhallem, a Samuela Kulczyckiego z Białorusinem Aleksandrem Khaninem. Lepiej poradził sobie Kulczycki. Aktualny mistrz Polski stoczył zacięty bój z rywalem. Istotny dla losów meczu miał czwarty set, w którym nasz reprezentant musiał bronić piłek setowych. Wyrównanie na 2:2 podziałało na niego motywująco i po chwili pewnie wygrał kolejną odsłonę. Przy wyniku 3:2 w poczynania Kulczyckiego ponownie wkradł się chaos i o zwycięstwie musiał zadecydować siódmy set. W nim inicjatywę miał Polak, który wygrał tę partię 11:7. W ślady młodszego kolegi z reprezentacji nie poszedł Dyjas. Były medalista mistrzostw Europy doskonale otworzył spotkanie z Drinkhallem od wygranego seta 11:8. Później było już tylko gorzej. Frustracja Polaka narastała, co przełożyło się na kolejne pomyłki z jego strony. Ostatecznie Dyjas uległ Brytyjczykowi 1:4.

Kulczyckiego po zwycięstwie nad Khaninem dzieliły już tylko dwa zwycięstwa od awansu na igrzyska. Na drodze Polaka stanął jednak Ukrainiec Lei Kou, który jest notowany o ponad 300 pozycji wyżej w światowym rankingu. Mecz był jednostronny, chociaż Polak miał swoje szanse. Najbliżej wygranej partii był w czwartym secie, kiedy to zmarnował piłki setowe. Porażka 0:4 przekreśliła szansę naszego reprezentanta na awans na igrzyska z pierwszego turnieju.

Dzisiejsze porażki nie przekreśliły jednak szans biało-czerwonych na udział w igrzyskach. Już jutro rozpoczną udział w turnieju ostatniej szansy, z którego awans uzyska trzech najlepszych tenisistów stołowych.

1/8 finału

Samuel Kulczycki - Aleksandr Khanin (Białoruś) 4:3 (11:6, 8:11, 8:11, 14:12, 11:8, 7:11, 11:7)

Jakub Dyjas - Paul Drinkhall (Wielka Brytania) 1:4 (11:8, 8:11, 9:11, 8:11, 8:11)