Beach handball - MŚ: Polki niepokonane po fazie grupowej!

• Data publikacji: 25.07.2018, 12:31

Fantastycznie rozpoczęły się dla Polek Mistrzostwa Świata w plażowej piłce ręcznej, które rozgrywane są w Kazaniu! Biało-Czerwone wygrały wszystkie trzy mecze w swojej grupie i pewnie awansowały do najlepszej "12".

Polki jako wicemistrzynie Europy losowane były z pierwszego koszyka, toteż trafiły do stosunkowo łatwej grupy, w której przyszło im się mierzyć z Francją, Chińskim Tajpej i Urugwajem. Trójkolorowe, które nasze zawodniczki pokonały rok temu w drodze po srebrny medal Euro i tym razem nie stanowiły dla Biało-Czerwonych większego problemu. Pierwsza połowa wygrana 21:10, druga 18:15 i pierwsze zwycięstwo na turnieju w Kazaniu stało się faktem.

Kolejne rywalki to również stare znajome naszych dziewczyn. Tu wspomnienia mieliśmy jednak nieco gorsze, bowiem na mistrzostwach świata przed dwoma lata Polki uległy szczypiornistkom z Chińskiego Tajpej 0:2. Tym razem wynik był zupełnie odwrotny - 29:18, 17:14.

Fazę grupową zamykaliśmy starciem z Urugwajem. Wicemistrzynie Ameryki okazały się wymagającymi rywalkami, ale to Polki - po raz trzeci bez konieczności rozgrywania shoot-outu - okazały się lepsze. Obie połowy wygrane minimalnie, bo dwoma punktami, ale liczy się efekt końcowy - trzy zwycięstwa i pierwsze miejsce w grupie C.

Pierwsze miejsce w grupie C, które daje pewny awans do drugiej fazy grupowej. Dzięki zwycięstwom nad Chińskim Tajpej i Urugwajem, Biało-Czerwone są na ten moment liderkami nowo utworzonej grupy I i tylko kataklizm mógłby odebrać im awans do ćwierćfinału. Kolejne mecze nasze reprezentantki rozegrają jutro, o 11:40 przeciwko Paragwajowi i o 16:40 przeciwko Grecji. Drugą fazę grupową zakończą w piątek, spotkaniem z obrończyniami tytułu - Hiszpankami.