Tenis - WTA Stambuł: Paula Kania-Choduń zatrzymana w półfinale debla

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 24.04.2021, 13:58

Paula Kania-Choduń i Julia Wahaczyk odpadły w półfinałowym meczu turnieju WTA 250 w Stambule. Zdecydowanie lepsze 6:3, 6:2 okazały się Japonki Nao Hibino i Makoto Ninomiya.

Dla polskiej zawodniczki był to pierwszy półfinał w tegorocznej rywalizacji w głównym tourze. Wraz z Niemką po drodze ograła m.in. turniejowe "trójki" Larę Arruabarenę i Renatę Voracową. W 1/2 finału czekało je jednak jeszcze trudniejsze zadanie. Naprzeciw nich stanęły Japonki Nao Hibino i Makoto Ninomiya. Zawodniczki rozstawione z dwójką w rozgrywanym w Turcji turnieju nie straciły jeszcze seta.

O ile pierwszy gem dawał duże nadzieje na korzystny rezultat (przełamanie serwisu rywalek), o tyle w dalszej części spotkania Kania-Choduń i Wachaczyk miały niewiele do powiedzenia. Wyraźna dominacja Japonek w inauguracyjnym secie przełożyła się na wynik 3:6. W nim "polski" debel ledwie raz utrzymał swoje podanie i to z największym trudem broniąc trzech piłek setowych.

Druga partia zaczęła się od szybkiej straty serwisu przez Polkę i Niemkę. Sytuacja w meczu stawała się bardzo trudna. Kani-Choduń i Wachaczyk nie było stać na nagły zryw, a wręcz po raz kolejny oddały podanie. Całego seta przegrały do dwóch. Mimo wysokiej porażki występ Polki w Stambule należy uznać za udany i pozostaje wierzyć, że to dopiero początek jej dobrych startów. Japonki w finale zmierzą się z lepszą z par Elise Mertens/Weronika Kudiermietowa - Anastazja Pawluczenkowa/Anastazja Potapowa.

Nao Hibino/Makoto Ninomiya (JPN/JPN) [2] - Paula Kania-Choduń/Julia Wachaczyk (POL/GER): 6:3,6:2