Fortuna 1 Liga: lider traci kolejne punkty

• Dodał: Paweł Ukleja
  • Data publikacji: 24.04.2021, 17:54

Po bezbarwnym spotkaniu lider rozgrywek Bruk-Bet Termalica Nieciecza zremisował na wyjeździe z GKSem Jastrzębie 0:0.

Spotkanie rozpoczęło się od ataku gospodarzy, jednak strzał Aliego został zablokowany. Po początkowym zrywie gra przeniosła się pod pole karne Jastrzębia. Pierwszy celny strzał w wykonaniu Termaliki obejrzeliśmy w czwartej minucie, ale Mariusz Pawełek nie miał problemów z interwencją. Z każdą minutą coraz wyraźniej zaznaczała się przewaga gości, a jastrzębianie zostali zepchnięci pod własne pole karne. Do groźnej sytuacji doszło w 20. minucie kiedy strzał Czarnkowskiego przeszedł tuż nad poprzeczką. Na swoją okazję doczekał się również GKS, kiedy to w 31. minucie strzał Aliego z rzutu wolnego poszybował nad bramką Termaliki. Pierwsza połowa jednak nie rozpieszczała i choć wyraźnie dominowali goście to oglądaliśmy dosyć monotonny futbol. Po 45. minutach na tablicy z wynikiem widniał rezultat 0:0.

Druga część spotkania to dalsza dominacja drużyny z Niecieczy, jednak jej ataki nie były na tyle poważne, by móc pokusić się o wyjście na prowadzenie. Na groźniejszą akcję musieliśmy poczekać do 58. minuty, kiedy to zamieszanie w polu karnym GKSu na bramkę zamienić próbował Śpiewak, jednak jego strzał został zablokowany, a dobitka Żyry minęła słupek bramki Pawełka. Dalsza część spotkania przebiegała podobnie jak pierwsza połowa - dominacja gości, jednak brak stuprocentowych sytuacji, które mogłyby otworzyć wynik meczu. Sądząc po przebiegu nie mogło być inaczej - spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

GKS Jastrzębie - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:0

GKS: Pawełek, Kulawiak, Komor, Szcześniak, Witkowski, Bielak, Ali, Mróz, Zejdler (55' Apolinarski), Jadach (75' Niewiadomski), Szczepan (74' Rumin)

Termalica: Budziłek, Grabowski, Putiwcew, Grzybek, Wasielewski (46' Żyra), Stefanik, Jovanović (66' Biedrzycki), Radawański (89' Hubinek), Bonecki, Gergel (73' Zeman), Czarnowski (46' Śpiewak)

Żółte kartki: 88' Komor

Sędzia: Mariusz Złotek