Fortuna 1 Liga: Radomiak wraca na zwycięskie tory
Radomiak.eu/Wikimedia/CC BY-SA 3.0

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 24.04.2021, 21:05

Spotkanie 26. kolejki polskiej Fortuna 1. Ligi pomiędzy Radomiakiem Radom a Odrą Opole zakończyło się zwycięstwem gospodarzy. Po trafieniu Nascimento padł wynik 1:0.

Oba zespoły spisują się w tym sezonie dość dobrze. Przed tym meczem „Zieloni” znajdowali się na piątej lokacie z 43 punktami na koncie. Zawodnicy „Oderki” byli zaś na siódmej pozycji z dorobkiem 36 „oczek”. W pierwszym meczu tych drużyn w tym sezonie padł remis 1:1. W rewanżu jednak to radomianie wydawali się faworytem.

Obaj trenerzy mogli skorzystać w tym meczu praktycznie ze wszystkich zawodników ze swoich kadr.

Pierwsza połowa była dość wyrównana, żadna ze stron nie potrafiła stworzyć sonie przewagi. Drużyną minimalnie lepszą mógł wydawać się Radomiak, jednak to goście z południa Polski byli bliżej wyjścia na prowadzenie.

Od początku drugich 45 minut to gospodarze mieli zdecydowaną przewagę. Potwierdzenie tego przyszło w 66. minucie kiedy to bramkę zdobył chwilę wcześniej wprowadzony na plac gry Filipe Nascimento, dla którego było to pierwsze trafienie w barwach „Zielonych”. Kolejne minuty to dalsza dominacja Radomiaka i zupełne cofnięcie się do defensywy piłkarzy Odry. Ostatecznie to gospodarze triumfowali 1:0.

Wynik ten spowodował, że Radomiak zdobył bardzo ważne punkty w kontekście ich awansu do PKO BP Ekstraklasy i bardzo mocno zbliżył się do Górnika Łęczna i ŁKS-u Łódź. Dla Odry ta strata punktów może być bardzo bolesna, jeżeli chodzi o skończenie sezonu w czołowej szóstce tabeli.

Radomiak Radom – Odra Opole 1:0 (0:0)

Bramki: 66’ Nascimento

Radomiak: Kochalski – Abramowicz, Cichocki, Branco, Jakubik – Karwot, Kaput – Mikita (64’ Nascimento), Gąska (90+1’ Bogusz), Kozak – Angielski (85’ Sokół)

Odra: Kuchta – Szrek, Wypych, Żemło, Matuszewski – Janus (76’ Żak), Drewniak, Nowak (80’ Mikinić), Niziołek (76’ Surzyn) – Piech (71’ Wróbel), Czapliński (76’ Kort)

Żółte kartki: 80’ Nowak

Sędzia: Łukasz Szczech