La Liga: mistrzostwo się oddala, Betis zatrzymuje Real Madryt
Beticismo.net/Flickr/2017 Getty Images

• Dodał: Krystian Stefaniuk
  • Data publikacji: 24.04.2021, 22:55

W spotkaniu 32. kolejki hiszpańskiej La Liga Real Madryt podejmował Real Betis. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Real Madryt miał za sobą dobry mecz przeciwko Cadiz, z kolei Betis przystępował do tego spotkania po serii czterech remisów z rzędu. Real Madryt ostatni raz ograł Real Betis na własnym obiekcie w sezonie 2016/2017 i można było założyć, że nie będą to łatwe punkty dla drużyny z Madrytu.

Lepiej w mecz weszli goście, zamykając Real na jego połowie. Gracze Betisu prezentowali dużo większą intensywność gry, jednocześnie tworząc więcej groźnych okazji na połowie rywala. Los Blancos prezentowali podobnie niski poziom jak w spotkaniu z Getafe, oddając rywalom inicjatywę i nie mając pomysłu na stworzenie składnej akcji. W drugiej części pierwszej połowy nieco otrząsnęli się obecni mistrzowie Hiszpanii i zaczęli konstruować sytuacje pod bramką Claudio Bravo, jednak brakowało ostatniego podania. W pierwszy trzech kwadransach żadna z drużyn nie potrafiła otworzyć wyniku i stworzyć sobie dogodnej sytuacji. Do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis i mało emocjonujące spotkanie.

W pierwszych minutach po przerwie mecz wciąż nie należał do najbardziej porywających. W 55. minucie blisko zaskoczenia Claudio Bravo był Casemiro, którego centrostrzał otarł się o poprzeczkę Betisu i była to najgroźniejsza sytuacja w meczu do tej pory. Minutę później poprzeczkę bombą z dystansu obił Rodrygo, co było oznaką przebudzenia się Realu Madryt w tym meczu. Wraz z upływem czasu pojawiały się okazje na zmianę rezultatu, jednak po każdej ze stron brakowało skuteczności lub ostatniego podania. Wynik 0:0 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego i po raz kolejny Real Madryt nie znajduje sposobu na Betis, grając w Madrycie i na własne życzenie jeszcze bardziej komplikuje sobie sytuacje w wyścigu po tytuł. Gratulacje należą się ekipie Manuela Pellegriniego, która zatrzymała Los Blancos i zagrała solidny mecz, utrzymując remisową serię.

Real Madryt – Real Betis 0:0 (0:0)

Real Madryt: Courtois – Nacho, Militao, Varane, Carvajal (68' Odriozola) – Isco (68' Marcelo), Casemiro, Modrić (77' Blanco) – Asensio (77' Hazard), Benzema, Rodrygo (59' Vinicius)

Real Betis: Bravo – Miranda, Ruiz, Mandi, Emerson – Guardado (88' Carvalho), Rodriguez, Joaquin (59' Ruibal Garcia), Canales, Lainez (80' Juanmi) – Iglesias (80' Loren)

Żółte kartki: Isco - Loren, Bravo

Sędzia: Javier Estrada Fernandez