Premier League: Zdegradowane Sheffield wygrywa z Brighton
Jon Candy / Wikimedia Commons

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 24.04.2021, 22:55

Spotkanie 33. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy Sheffield United FC a Brighton & Hove Albion FC zakończyło się zwycięstwem gospodarzy. Po trafieniu McGoldricka padł wynik 1:0. Jakub Moder spędził na placu gry 67 minut.

Oba zespoły spisują się w tym sezonie bardzo słabo. Przed tym meczem „Szable” znajdowały się na ostatniej lokacie z zaledwie 14 punktami na koncie, a do tego nie mają już nawet matematycznych szans na utrzymanie. Zawodnicy „Mew” byli zaś na szesnastej pozycji z dorobkiem 34 „oczek”. W pierwszym meczu tych drużyn w tym sezonie padł remis 1:1, jednak w rewanżu to goście byli dość zdecydowanym faworytem.

Obaj szkoleniowcy nie mogli skorzystać ze wszystkich zawodników ze swoich kadr. W ekipie prowadzonej przez Paula Heckingbottoma zabrakło: Chrisa Bashama, Sandera Berge’a, Olivera McBurniego, Jacka O’Connela, Jacka Robinsona, czy Billy’ego Sharpa. Graham Potter nie mógł za to wystawić do rywalizacji Florina Andone, Tariqa Lampteya, Solomona Marcha, Percy’ego Taua oraz Bena White’a.

Od samego początku to jednak gospodarze ruszyli to ataku i już w 19. minucie. Szybką kontrę „Szabli” skutecznym uderzeniem wykończył David McGoldrick. Kolejne minuty były dość wyrównane i obie ekipy miały niezłe okazje na zdobycie goli.

Druga połowa od samego początku to dominacja „Mew”, którzy jak najszybciej chcieli doprowadzić do wyrównania. W 56. minucie sztuka ta im się udała, ale ostatecznie gol Jakuba Modera został anulowany po analizie VAR. Przewaga Brighton nie malała, ale zawsze czegoś im brakowało by zdobyć bramkę, a ta na posterunku był Aarona Ramsdale, a to nie trafiali w bramkę. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i to Sheffield dość zaskakująco triumfowało 1:0.

Wynik ten spowodował, że Sheffield w końcu przerwało passę porażek, chociaż na ich sytuację w ligowej tabeli i tak to w żaden sposób nie wpłynie. Dla Brighton porażka ta jest szczególnie bolesna, bowiem „Mewy” nie są pewne utrzymania, a w starciu z dużo niżej notowanym rywalem powinni oni zgarnąć trzy „oczka”.

Sheffield United FC – Brighton & Hove Albion FC 1:0 (1:0)

Bramki: 19’ McGoldrick

Sheffield: Ramsdale – Bryan, Egan, Baldock – Stevens, Osborn (81’ Lundstram), Fleck, Norwood, Bogle – McGoldrick, Brewster (65’ Burke)

Brighton: Sanchez – Veltman, Dunk, Webster – Moder (67’ Connoly), Bissouma, Lallana, Gross (67’ Jahanbaksh) – Trossard (81’ Izquierdo) – Welbeck, Maupay

Żółte kartki: 77’ Baldock, 88’ Stevens - 24’ McGoldrick

Sędzia: Kevin Friend