Serie A: Inter wygrywa i przybliża się do mistrzostwa
Wikimedia commons

• Data publikacji: 25.04.2021, 16:55

Po golu Matteo Darmiana, Inter Mediolan wygrał z Hellasem Verona 1:0. Tym samym podopieczni Antonio Conte są o krok od zdobycia tytułu mistrzowskiego.

Gospodarze zaatakowali od pierwszych minut. Po podaniu Lukaku, stuprocentową okazję zmarnował Lautaro Martinez, któremu nie udało się przelobować bramkarza Hellasu. W 18. minucie, Silvestri świetnie obronił strzał Hakimiego. Siedem minut później, dobrą interwencją popisał się Handanović, po strzale Daniela Bessi, a dobitka Dimarco była niecelna. W 29. minucie z rzutu strzelał Eriksen, ale jego próba poleciała nad bramką Hellasu.

Druga połowa rozpoczęła się od niecelnego strzału głową Faraoniego. Spotkanie nie stało na wysokim poziomie, dominowała spora niedokładność. W 69. minucie, potężne uderzenie Hakimiego z rzutu wolnego, trafiło w poprzeczkę bramki Silvestriego. W 75' minucie strzelał Barak, ale próba okazała się niecelna. W 76. minucie padła bramka dla Interu. Zespołową kontrę i podanie Hakimiego, wykorzystał Darmian, który w sytuacji sam na sam nie miał problemu ze zdobyciem bramki. W 83. minucie wyrównał Faraoni, ale sędziujący spotkanie Rosario Abisso odgwizdał faul i nie uznał bramki zawodnika z Werony.

Inter Mediolan - Hellas Verona 1:0 (0:0)

Bramki: Darmian 76'

Inter Mediolan: Handanović - Skriniar, de Wrij, Bastoni - Hakimi(79' D'Ambrosio), Barella, Brozović(79' Gagliardini), Eriksen(65' Sensi), Perisić(65' Darmian) - Martinez(71' Sanchez), Lukaku

Hellas Verona: Silvestri - Magnani(46' Gunter), Ceccherini(46' Dawidowicz), Dimarco(72' Udoge) - Faraoni, Tameze(65' Salcedo), Ilić, Lazović - Barak, Bessa(77' Colley) - Lasagna

Żółte kartki: Ceccherini 28,' Magnani 42', Barak 68'

Sędziował: Rosario Abisso