PKO Ekstraklasa: bezcenna wygrana Stali Mielec
Patrycja Smalkowska/Pogoń Szczecin

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 25.04.2021, 17:26

Pogoń Szczecin przegrała 1:0 ze Stalą Mielec. Jedynego gola dla przyjezdnych zdobył Marcin Flis. Dzięki wywalczonym trzem punktom podopieczni Włodzimierza Gąsiora ponownie zrównali się z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Porażka gospodarzy oznaczała, że jeśli Legia wyjdzie zwycięsko w meczu z Lechią Gdańsk, to zapewni sobie mistrzostwo kraju.

Po początkowym rozpoznaniu sił pierwsza dobra okazja zakończyła się golem. W 23 minucie Jonatan De Amo przedłużył piłkę wrzucaną z autu przez Petteriego Forsella, ta trafiła pod nogi Marcina Flisa, który zaliczył trzecie trafienie w sezonie. Po utracie bramki "Portowcy" ruszyli do ataku. Groźnie było po strzałach Kamila Drygasa, Adriana Benedyczaka i Mariusza Malca. Zawsze jednak albo dobrze bronił Rafał Strączek, albo skutecznie uderzenia blokowali defensorzy Stali. Po pierwszych czterdziestu pięciu minutach gospodarze mieli aż 72% posiadania piłki.

Na drugą połowę Kosta Runjaić postanowił wyjść na dwóch napastników, wprowadzając Lukę Zahovicia. Słoweniec nie okazał się lekiem na nieskuteczność Pogoni. Ta nadal wyraźnie szwankowała. Kapitalne zawody rozgrywał Strączek, który wyszedł zwycięsko z pojedynku sam na sam z Michałem Kucharczykiem na starcie drugiej części gry. Pomocnik "Portowców" wprawdzie kwadrans później trafił do siatki, lecz sędzia liniowy pokazał spalonego. Goście mogli się odgryźć za sprawą Krystiana Getingera, po którego strzale zewnętrzną częścią stopy skutecznie interweniował Dante Stipica. Minuty mijały, a podopieczni Kosty Runjaicia nie mogli znaleźć recepty na zdobycie bramki. W końcówce do szybkiej interwencji zmusił golkipera Tomas Podstawski, Strączek sparował uderzenie Austriaka. Spotkanie zakończyło się niespodziewanym zwycięstwem mielczan, którzy podobnie jak ich rywale z dołu tabeli Podbeskidzie Bielsko-Biała i Wisła Płock dopisali sobie trzy punkty. Ciekawostką był fakt, że oprócz w/w drużyn czyste konto zachowały także dwa krakowskie kluby, zatem żadna z ostatnich w tabeli pięciu ekip nie straciła w tej kolejce gola.

Stal Mielec - Pogoń Szczecin 1:0 (1:0)

m: 23' Flis

Stal: Strączek - De Amo, Czorbadżiński, Flis - Granlund (56' Dadok), Tomasiewicz, Matras (78' Prokić), Domański (64' Kolew), Getinger - Forsell (56' Mak), Urbańczyk

Pogoń: Stipica - Bartkowski, Triantafyllopoulos, Malec, Mata (85' Mata) - Dąbrowski (87' Podstawski), Kucharczyk, Drygas, Kowalczyk (46' Zahović), Kurzawa (85' Fornalczyk) - Benedyczak (81' Smoliński)

Żółte kartki: 45' De Amo, 61' Flis, 66' Dadok - 75' Drygas

Sędzia: Paweł Gil