Rugby: Angielki najlepsze w kobiecym P6N

• Data publikacji: 25.04.2021, 18:50

Reprezentantki Anglii w rugby kobiet wygrały tegoroczny Puchar Sześciu Narodów. Angielki w finale 10:6 pokonały Francuzki. Na podium znalazły się jeszcze zawodniczki z Irlandii, które w meczu o 3. miejsce wygrały z Włoszkami 25:5.

Pierwotnie kobiecy Puchar Sześciu Narodów miał być rozgrywany równolegle do męskiego, czyli na przełomie lutego i marca. Jednak ze względu na pandemię koronawirusa postanowiono przełożyć turniej na kwiecień. O całej sprawie pisaliśmy tutaj. Tegoroczne rozgrywki trwały od 3 do 24 kwietnia i miały nietypowy format, gdyż zamiast klasycznego turnieju, w którym grano systemem "każdy z każdym", postanowiono podzielić reprezentacje na dwie grupy po trzy zespoły, z której do finału awansowały drużyny z pierwszych miejsc w każdej z grup. W meczu o 3. miejsce zagrały ekipy z drugich lokat, a w meczu o 5. pozycję zmierzyły się reprezentacje z trzecich pozycji.

Runda grupowa nie przyniosła zbyt wielu emocji, gdyż w każdym z meczów przewaga zwycięzców była ogromna. Największa różnica miała miejsce w potyczce reprezentacji Anglii i Włoch, w którym Angielki wygrały 67:3. Nieco inaczej było już w fazie finałowej. W spotkaniu o 5. pozycję Szkotki wygrały z Walijkami 27:20, a spotkanie było całkiem emocjonujące. W meczu o brązowy medal Irlandki sprawnie rozprawiły się z Włoszkami i triumfowały 25:5. Natomiast w wielkim finale Angielki po przerwie prowadziły 7:0, dzięki przyłożeniu z podwyższeniem. W drugiej połowy do ataku ruszyły Francuzki, które dzięki dwóm rzutom karnym zbliżyły się na jeden punkt do rywalek. Na minutę przed końcem meczu reprezentantki Francji popełniły błąd i zawodniczki z Anglii otrzymały rzut karny, który wykorzystały i utrzymały swoje prowadzenie do końca.