Serie A: Cagliari pokonuje AS Romę

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 25.04.2021, 19:52

Spotkanie 33. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy Cagliari Calcio a AS Romą zakończyło się zwycięstwem gospodarzy. Po trafieniach Lykogiannisa, Marina i Pedro dla Cagliari i golach Pereza oraz Fazio dla ekipy z Rzymu padł wynik 3:2. Sebastian Walukiewicz po raz kolejny nie podniósł się z ławki rezerwowych.

Oba zespoły spisują się w tym sezonie diametralnie różnie. Przed tym meczem „Rossoblu” znajdowali się na spadkowej osiemnastej lokacie z 28 punktami na koncie. Zawodnicy „Wilków” byli zaś na siódmej pozycji z dorobkiem 55 „oczek” i dzielnie walczą o europejskie puchary. W pierwszym meczu tych drużyn w tym sezonie po zaciętej rywalizacji triumfowała Roma 3:2. Również w rewanżu Rzymianie wydawali się być zdecydowanym faworytem.

Obaj szkoleniowcy nie mogli skorzystać ze wszystkich zawodników ze swoich kadr. W ekipie prowadzonej przez Leonardo Sempliciego zabrakło: Alessio Cragni, Radji Nainggolana, Gastona Pereiro, czy Marko Roga. Paulo Fonseca nie mógł za to wystawić do rywalizacji Riccardo Calafioriego, Ibaneza, Pedro oraz Nicolo Zaniolo.

Spotkanie rozpoczęło się świetnie dla gospodarzy, bowiem już w 4. minucie wyszli oni na prowadzenie. Ładna akcję Cagliari pewnym uderzeniem wykończył Charalampos Lykogiannis. Zmobilizowało to dodatkowo Romę by zacząć atakować. W końcu w 27. minucie udało im się wyrównać. Carles Perez w dobrej sytuacji najpierw uderzył w słupek bramki, ale później dobitką pokonał już Guglielmo Vicario. Kolejne minuty to dość wyrównana gra i kilka niezłych akcji z obu stron, jednak bez powodzenia.

Drugie 45 minut podobnie jak pierwsze zaczęły się świetnie dla „Rossoblu”. W 57. minucie Gianluca Mancini źle wybił piłkę i wykorzystał to Razvan Marin, który potężnie huknął w kierunku bramki strzeżonej przez Pau Lopeza i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Goście nie otrząsnęli się dobrze po stracie drugiej bramki, a od 64. minuty przegrywali już 3:1. Tym razem to Marin asystował z rzutu rożnego, a kolejne trafienie w tym sezonie zdobył niezawodny Joao Pedro. Pięć minut później rzymianie zdobyli jednak bramkę kontaktową. Carles Perez dorzucił futbolówkę z kornera, a gola głową zdobył Federico Fazio. W kolejnych minutach to Roma miała przewagę, ale wynik nie uległ już zmianie i ostatecznie to Cagliari triumfowało 3:2.

Wynik ten spowodował, że Cagliari zdobyło bardzo ważne punkty w kontekście ich utrzymania w Serie A. Dla Romy ta strata punktów może być bardzo bolesna, jeżeli chodzi o ich udział w europejskich pucharach w przyszłym sezonie.

Cagliari Calcio – AS Roma 3:2 (1:1)

Bramki: 4’ Lykogiannis, 57’ Marin, 64’ Pedro – 27’ Perez, 69’ Fazio

Cagliari: Vicario – Carboni, Godin, Ceppitelli – Lykogiannis (76’ Zappa), Deiola, Marin (83’ Duncan), Nandez – Pedro – Pavoletti (75’ Cerri), Simeone (83’ Rugani)

Roma: Lopez – Fazio, Smalling (59’ Cristante), Mancini – Peres (46’ Spinazzola), Diawara (75’ Veretout), Villar, Santon (60’ Karsdorp) – Pellegrini (59’ Mkhitaryan), Perez - Mayoral

Żółte kartki: 53’ Marin, 81’ Pedro, 90+3’ Duncan – 83’ Cristante

Sędzia: Massimiliano Irrati