Serie A: Atalanta rozbiła Bolognę, bezradny Łukasz Skorupski
Gio la gamb/wikimedia.commons

• Data publikacji: 25.04.2021, 22:41

Niedzielę z Serie A, w ramach 33. kolejki ligowej dopełniło wieczorne spotkanie Atalanty BC z Bologną. Piłkarze Gian Piero Gasperiniego walczą o miejsce w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów, zajmując czwartą pozycję w lidze z przewagą dwóch punktów nad Napoli. Goście z Bolonii plasowali się na dwunastym miejscu, z dorobkiem 38 punktów.

Na początku spotkania drużyny nie stwarzały sobie klarownych szans, co zmieniło się w 9. minucie meczu, kiedy strzał Andreasa Skov Olsena zatrzymał Pierluigi Gollini. W 22. minucie bliski szczęścia był Duvan Zapata, ale jego strzał skutecznie zablokował Jerdy Schouten. Po kilkudziesięciu sekundach gospodarze mogli świętować – Ruslan Malinovsky technicznym strzałem pokonał Łukasza Skorupskiego, a świetną asystą popisał się Luis Muriel, który skupił na sobie uwagę obrońców i posłał celne podanie, będąc odwróconym plecami do bramki Polaka. Po zdobyciu gola gospodarze kontrolowali przebieg spotkania, co zaowocowało rzutem karnym w 44. minucie, który arbiter odgwizdał po faulu Danilo. Jedenastkę pewnie wykorzystał Luis Muriel, a Skorupski drugi raz musiał wyciągać piłkę z siatki.

Druga część meczu rozpoczęła się dla gości fatalnie, bo cztery minuty po gwizdku arbitra boisko po czerwonej kartce opuścił Jerdy Schouten. Na konsekwencje bramkowe nie trzeba było czekać długo, bo już w 57. minucie festiwal strzelecki rozpoczął Remo Freuler, a dwie minuty później, po świetnej akcji zespołowej i asyście Malinovsky’ego do siatki trafił Duvan Zapata. W 73. minucie spotkania, przy pełnej dominacji rywali upokorzył Aleksey Miranchuk, który podwyższył wynik meczu na 5:0, ustalając tym samym wynik spotkania.

Atalanta BC – Bologna FC 5:0 (2:0)

Bramki: 22’ R. Malinovsky, 44’ L. Muriel, 57’ Freuler, 59’ Zapata, 73’ Miranchuk

Atalanta BC: Gollini, Toloi (71’ Caldara), Romero, Djimsiti, Hateboer, de Roon, Freuler (61’ Pessina), Maehle, Malinovsky (71’ Ilicic), Muriel (61’ Miranchuk), Zapata (77’ Lammers).

Bologna FC: Skorupski, Antov, Soumaoro, Danilo, De Silvestri (56’ Vignato), Svanberg, Schouten, Barrow (72’ Poli), Soriano (56’ Baldursson), Skov Olsen (72’ Orsolini), Palacio.

Żółte kartki: 43’ Danilo

Czerwone kartki: 49’ Schouten

Sędzia: Michael Fabbri