Piłka ręczna - Lidl Starligue: hit dla Nantes, pierwsza porażka PSG

• Data publikacji: 26.04.2021, 11:13

Mecz Paris Saint-Germain z Nantes był hitem minionego tygodnia w Lidl Starligue. Goście wygrali 25:24 i tym samym PSG poniosło pierwszą porażkę ligową w tym sezonie.

W środku tygodnia zespoły z Paryża i Nantes rozegrały zaległe mecze. W spotkaniu 20. kolejki Paris Saint-Germain wygrało na wyjeździe 40:28 z Fenixem Tuluzą. Kamil Syprzak zdobył dla paryżan jedną bramkę. W zaległym spotkaniu 9. serii gier Nantes zwyciężyło 28:26 z Saint-Raphael. Zespoły z Paryża i Nantes zmierzyły się ze sobą w hicie 24. kolejki Starligue. Faworytami byli niepokonani w sezonie gospodarze. W pierwszych minutach PSG prowadziło nawet czterema bramkami. Nantes dość szybko odpowiedziało i do przerwy wygrywało 13:12. Po przerwie to goście byli stroną dominującą. Na cztery minuty przed końcem prowadzili 25:21, ale do końca meczu nie trafili do bramki rywali. PSG goniło, ale Dylan Nahi trafił równo z ostatnią syreną jedynie na 24:25, więc ekipa ze stolicy po 22 zwycięstwach poniosła pierwszą porażkę w sezonie.

W tabeli Paris Saint-Germain ma sześć punktów przewagi nad Montpellier, które ograło Tremblay. Trzecie Nantes traci 11 punktów. Ciekawa jest walka o utrzymanie. Przedostatnie w tabeli Ivry niespodziewanie wygrało 23:22 z Aix i zrównało się punktami z Creteil, które ostatnio pauzuje z powodu koronawirusa.