Badminton - ME: szybka porażka debla

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 27.04.2021, 15:01

Maciej Matusz i Wiktor Trecki przegrali w pierwszej rundzie badmintonowych Mistrzostw Europy, które rozpoczęły się w Kijowie z Niemcami Jonasem Jansenem i Peterem Kaesbauerem.

Trzeba przyznać, że los nie był zbyt szczęśliwy dla polskiej pary, która debiutuje na tak poważnych zawodach. Niemcy do doświadczona, utytułowana para, która do turnieju w Kijoie przystąpiła z szóstym numerem rozstawienia. Mecz od początku układał się nie po myśli Wiktora i Maćka. Potężne smecze Niemców siały spustoszenie po polskiej stronie siatki. Nasza para popełniała też zdecydowanie więcej błędów własnych i stąd szybko powiększająca się przewaga rywali. Jansen i Kaesbauer prowadzili już w przerwie pięcioma punktami, potem tylko powiększali przewagę.

Set drugi nie odbiegał przebiegiem od pierwszego, choć pierwszych kilka wymian należało do polskiej pary. Matusz i Trecki prowadzili nawet 3:0, ale Niemcy szybko wrócili na właściwe tory, wyrównali, a potem objęli prowadzenie, którego nie oddali do ostatniej wymiany. Awans do drugiej rundy zapewnili sobie przy pierwszej lotce meczowej.