Fortuna 1 Liga: Miedź Legnica pokonuje wicelidera

• Dodał: Paweł Ukleja
  • Data publikacji: 27.04.2021, 18:53

Miedź Legnica pokonała na własnym boisku Górnik Łęczna 1:0. Dla legniczan było to pierwsze zwycięstwo od sześciu spotkań. Na listę strzelców wpisał się Michał Bednarski.

Dzisiejsze spotkanie był to pojedynek dwóch pogrążonych w kryzysie ekip. Miedź Legnica przed rozpoczęciem meczu znajdowała się na 12. miejscu w tabeli z dorobkiem 33 punktów. Drużyna prowadzona przez Jarosława Skrobacza nie zanotowała zwycięstwa od sześciu spotkań, a perspektywa walki o awans zaczęła się coraz bardziej oddalać. W nieco lepszej sytuacji był Górnik. Łęcznianie pomimo zanotowania trzech remisów z rzędu nadal znajdowali się na drugim, gwarantującym bezpośredni awans do Ekstraklasy miejscu. Mecz z Miedzią był jednak kluczowy w kontekście obrony zajmowanej lokaty, bowiem tuż za plecami Dumy Lubelszczyzny znajdowali się ŁKS oraz Radomiak gotowi to miejsce przejąć.

W pierwszej połowie spotkania, pomimo optycznej przewagi Miedzi, to Górnik stworzył sobie więcej sytuacji do objęcia prowadzenia. W 18. minucie mocny strzał oddał Bartłomiej Kukułowicz, jednak skutecznie interweniował Paweł Lenarcik. Pięć minut później jeszcze lepszą okazję miał Bartłomiej Kalinkowski, któremu w sytuacji sam na sam udało się minąć bramkarza Miedzi, ale jego strzał trafił w słupek. Kilka minut przed końcem połowy uderzać próbował Pajnowski, jednak ponownie dobrą interwencją popisał się Lenarcik. Do przerwy na Stadionie im. Orła Białego w Legnicy nie zobaczyliśmy bramek.

W drugiej części spotkania tempo gry przyspieszyło, a akcja przesuwała naprzemiennie spod jednej bramki pod drugą. Mnogość niecelnych zagrań sprawiła, że żadnej z drużyn nie udało się stworzyć wyraźnego zagrożenia dla bramki przeciwnika. Wraz z kolejnymi upływającymi minutami coraz bardziej prawdopodobny stawał się scenariusz bezbramkowego remisu. Sytuacja zmieniła się w 76. minucie, kiedy to gospodarze wyprowadzili atak lewą stronę boiska. Zablokowany strzał jednego z legniczan trafił pod nogi ustawionego na piątym metrze Michała Bednarskiego, który skierował piłkę w światło bramki. 1:0 dla Miedzi. Chwilę później Bednarski mógł podwyższyć na 2:0, ale dobrą interwencją popisał się Maciej Gostomski. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Miedź Legnica pokonuje na własnym boisku wicelidera z Łęcznej 1:0

Miedź Legnica - Górnik Łęczna 1:0 (0:0)

Bramki: 76' Bednarski

Miedź: Lenarcik - Bednarski, Biernat, Garuch, Kaczmarek (65' Śliwa), Lehaire (65' Drzazga), Matuszek, Pinillos, Pleśnierowicz (7' Azikiewicz), Roman (83' Makuch), Tront

Górnik: Gostomski - Baranowski, Cierpka, Kalinkowski (66' Wojciechowski), Kukułowicz (78' Banaszak), Leandro, Mak (78' Krykun), Orłowski (89' Stasiak), Pajnowski, Śpiączka (78' Sturski), Stromecki

Żółte kartki: 51' Cierpka, 81' Pajnowski

Sędzia: Wojciech Krztoń