NHL: Lightning i Panthers pewni udziału w fazie play-off
Jared Earle - @jearle - CC BY-NC

• Data publikacji: 28.04.2021, 11:30

Kolejna seria spotkań ligi NHL za nami. Dzisiejszej nocy za oceanem najgłośniej mogli świętować kibice Florida Panthers oraz Tampa Bay Lightning – obydwie drużyny zapewniły sobie miejsce w tegorocznych play-offach.

Błyskawice wyjeżdżały do Chicago, gdzie gościli ich miejscowi Blackhawks, plasujący się na szóstej pozycji w Dywizji Centralnej. Goście szybko objęli prowadzenie, bo już w 30. sekundzie meczu krążek w siatce Kevina Lankinena umieścił Erik Cernak. Kilka minut później gola zdobył Yanni Gourde, zapewniając Lightning dwubramkowe prowadzenie. Blackhawks obudzili się dosyć szybko i w 12. minucie trafienie zanotował Brandon Hagel. W pierwszej tercji padły jeszcze dwa gole - w 16. minucie Alex Barre-Boulet trafił dla Tampy, a w 18. Wyatt Kalynuk dopisał swoje nazwisko do protokołu meczowego.

W drugiej odsłonie to goście ponownie przeszli do ofensywy i zdobyli trzy bramki, które kolejno strzelali Brayden Point, Blake Coleman oraz Alexander Killorn. Miejscowi odpowiedzieli jedynie golem Duncana Keitha. W ostatniej tercji bramkarze wyciągali krążek z siatki dwukrotnie – najpierw po strzale Dominika Kubalika, a potem po dwóch uderzeniach Killorna. Mistrzowie z poprzedniego sezonu pewnie wygrali spotkanie, kwalifikując się do fazy play-off.

Chicago Blackhawks – Tampa Bay Lightning 4:7 (2:3, 1:3, 1:1)

Nashville Predators podejmowali na własnym lodowisku hokeistów Florida Panthers. Predators zajmują czwarte, czyli ostatnie premiujące awansem do rozgrywek pucharowych miejsce w Dywizji Centralnej. Mecz rozpoczął się od bardzo niepozornych dwóch bramek. Najpierw gola w 6. minucie meczu zdobył Ryan Ellis, a dwie minuty później odpowiedział Alexander Barkov.

Na początku drugiej tercji Anthony Duclair wyprowadził Panthers na prowadzenie, jednak w 7. minucie wyrównał Luke Kunin. Mecz nieco się odmienił i Predators mogli świętować prowadzenie po golu Tannera Jeannota, choć już chwilę później ponownie do remisu doprowadził Barkov. W ostatnich sekundach tercji drugą bramkę w tym meczu zdobył Ellis, dając prowadzenie ekipie z Tennessee. Ostatnia tercja to koncertowy występ Panthers, którzy zdobyli cztery bramki, a strzelali je Tippett, Vatrano, oraz dwukrotnie Jonathan Huberdeau. Zawodnicy z Florydy po zwycięstwie zajmowali drugie miejsce w tabeli i awansowali do play-offów.

Nashville Predators – Florida Panthers 4:7 (1:1, 3:2, 0:4)

Wyniki pozostałych spotkań:

Columbus Blue Jackets – Detroit Red Wings 1:0 (0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 2:0) po rzutach karnych

New Jersey Devils – Philadelphia Flyers 6:4 (1:0, 2:1, 3:3)

New York Rangers – Buffalo Sabres 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Pittsburgh Penguins – Boston Bruins 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)

Washington Capitals – New York Islanders 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Dallas Stars – Carolina Hurricanes 1:5 (0:2, 1:1, 0:2)