Zwycięstwo Niemek, drugi remis Angielek

• Dodał: Radosław Kępys
  • Data publikacji: 25.07.2018, 22:54

Za nami kolejny dzień Mistrzostw Świata kobiet w hokeju na trawie, które od soboty odbywają się w Londynie. Dziś odbyło się dwa spotkania - po jednym z grup B i C. Drugie zwycięstwo na turnieju odniosły Niemki. W swoim kolejnym meczu drugi remis odniosły też gospodynie turnieju.

Pięć bramek wpadło w spotkaniu Niemek z reprezentacją Argentyny. Duży udział w zwycięstwie naszych zachodnich sąsiadek miała Charlotte Stapenhorst, która w 20. i 25. minucie zdobywała bramki na 2:1 i 3:1. Wcześniej - na 1:0 - gola zdobyła Hannah Gablac. Zespół z Ameryki Południowej odpowiedział tylko trafieniami Florencii Habif i Marii Ortiz.

4. Hiszpania - 0 punktów

Bez porażki, ale też i bez zwycięstwa pozostają reprezentantki Anglii, które po pierwszym remisie z Indiami, dziś też podzieliły się punktami z Amerykankami po remisie 1:1. W 34. minucie wynik otworzyła Alex Danson, a pięć minut później wyrównała Erin Matson.