Badminton - ME: zwycięstwo miksta w pierwszej rundzie

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 28.04.2021, 15:13

Magdalena Świerczyńska i Paweł Śmiłowski wygrali w pierwszej rundzie Mistrzostw Europy w badmintonie.W pokonanym polu nasz mikst pozostawił Estończyków Mikhela Laanesa i Helinę Ruutel.

Dobre wieści napłynęły z Kijowa, gdzie od wczoraj trwają mistrzostwa Europy w badmintonie. Nasza najlepsza para mieszana w pierwszej rundzie uporała się bez większych kłopotów z rywalami z Estonii. Ranking i osiągnięcia stawiały Polaków w roli faworytów, ale nie od dziś wiadomo, że to nie rankingi grają, tylko ludzie, a aktualna forma w dobie pandemii jest zawsze dużą niewiadomą.

Na początku pierwszej partii obie pary szły "łeb w łeb", prowadzenie zmieniało się co kilka wymian. Polska para, grająca bardzo dokładnie była nieco częściej na prowadzeniu, a od stanu 10:10 zdobyła pięć punktów z rzędu. Estończycy zerwali się jeszcze do walki, zmniejszyli stratę do dwóch punktów, ale końcówka znów należała do Pawła i Magdy, którzy partię zamknęli przy trzeciej lotce setowej.

Drugi set był wyrównany od pierwszej do ostatniej wymiany, żadnej z par nie udało się wypracować solidnej przewagi. Przed przerwą techniczną częściej na prowadzeniu byli Estończycy, ale po niej inicjatywę znów przejęli Śmiłowski i Świerczyńska. Pierwszą okazję do zamknięcia meczu mieli przy stanie 20:16, ale o końcowy triumf musieli jeszcze chwilę powalczyć. Ostatecznie wygrali do 19 i znaleźli się w najlepszej szesnastce mistrzostw.

Kolejnymi rywalami będą bardzo groźni, rozstawieni z czwórką Duńczycy - Mathias Christiansen i Alexandra Boeje. Mecz zaplanowano na jutro. Jutro też poznamy komplet ćwierćfinalistów czempionatu.