LoL - EUM: BT Excel zaskakują i eliminują Misfits Premier
Michal Konkol/Riot Games

• Data publikacji: 28.04.2021, 19:06

Do sporej niespodzianki doszło w trzecim z ćwierćfinałów podczas rozgrywek EU Masters. BT Excel po trzymeczowej serii ostatecznie pokonało Misfits Premier i zapewniło sobie awans do półfinału turnieju. W nim zmierzą się ze zwycięzcą z pary Berling International Gaming/mousesports.

Misfits Premier vs BT Excel - 0:1

Początek rozgrywki był zdecydowanie lepszy dla BT Excel. Duo bot angielskiej drużyny wykorzystał zbyt dużą pewność siebie Woolite'a oraz Jactrolla i zdołał złapać Senne i zdobyć pierwszą krew dla Kai'Sy już w 4. minucie. Ledwie trzy minuty później na dolną aleję przybiegł Hecarim, który po raz kolejny pokarał ofensywne ustawienie duo bota Misfits i drugie zabójstwo trafiło na konto BTXL. W 10. minucie Excel zgarnęli dla siebie pierwszego smoka w rozgrywce, na co MSFP odpowiedzieli Rift Heraldem, ale to BT miało na ten moment blisko tysiąc złota przewagi. Kolejne dziesięć minut minęło bez żadnych walk, a różnica w złocie nie zmieniała sie. Angielska drużyna zdobyła jednak dla siebie w tym czasie dwa kolejne smoki, przez co byli już bardzo bliscy uzyskanie powietrznej duszy.

W 26. minucie Misfits Premier podjęli niezrozumiałą decyzję, kiedy spróbowali pokonać Barona Nashora pomimo znacznego deficytu i braku ważnych umiejętności u swoich postaci. W powstałej walce BT Excel kompletnie zmiażdżyli MSFP, dzięki czemu nie tylko wzięli Barona Nashora, ale także zgarnęli dla siebie czwartego smoka oraz duszę. Wraz ze wzmocnieniem BTXL zniszczyli kilka wież po stronie przeciwników i powiększyli swoją przewagę w złocie do ponad czterech tysięcy. W 32. minucie Shlatanowi udało się co prawda skraść Barona dla swojej ekipy, ale reszta drużyna wplątała się w niepotrzebną walkę i jedynie Agresivoo udało się powrócić do bazy ze wzmocnieniem. W międzyczasie BT pokonało jeszcze Starszego Smoka, a następnie otworzyło strefę MSFP, niszcząc inhibitor na dolnej alei.

Z kolei w 39. minucie BT zgarnęli raz jeszcze Barona Nashora i tym razem ostatecznie już pokonali Misfits Premier i zgarnęli dla siebie pierwszą mapę.

BT Excel vs Misfits Premier - 1:1

Rozgrywka była z początku bardzo spokojna i pierwsza większa walka miała miejsce dopiero w 10. minucie. Wyszła ona zdecydowanie lepiej dla francuskiej formacji, która zwyciężyła trzech za jednego, a także zgarnęła dla siebie smoka piekielnego oraz Rift Heralda. Misfits wypracowało również dla siebie przewagę sięgającą blisko 4.000 złota, dzięki czemu od samego początku byli w bardzo dobrej pozycji do przejęcia gry. Bardzo ważna była stworzona przewaga na górnej alei, gdzie z jednym zabójstwem oraz złotem z wieży coraz mocniejszy stawał się Jayce. W 19. minucie MSFP kompletnie zdeklasowali rywali, wygrywając walkę na midzie czterech za zero, a kapitalną inicjacją popisał się grający Alistarem Jactroll. W tym momencie przewagi francuskiej ekipy urosła do ośmiu tysięcy.

Ledwie dwie minuty później Misfits zdołali otworzyć bazę rywali z pomocą Rift Heralda i zniszczyło inhibitor na dolnej alei. Zgarnęli również dla siebie trzeciego smoka, który zwiastował bardzo szybkie nadejście duszy. Czwarty smok nie zdążył się jednak pojawić, gdyż Misfits Premier raz jeszcze zmiażdżyli przeciwników, tym razem w 24. minucie w walce wokół Barona, a następnie weszli do bazy przeciwników i skończyli grę. Tym samym mieliśmy 1-1 i czekała nas decydująca trzecia gra.

Misfits Premier vs BT Excel - 2:1

Decydująca rozgrywka rozpoczęła się od wielkiej walki na dolnej alei w szóstej minucie. Pierwszą krew zgarnęło co prawda Misfits Premier, ale ostatecznie to BT Excel wyszło zwycięsko z wymiany czterech za dwóch. Pomimo tego sytuacja ze złotem była cały czas bardzo wyrównana, choć różnicę robiła przewaga na pozycji ADC, gdyż Deadly miał na koncie dwa zabójstwa. W 10. minucie BT zdobyło jeszcze jednego killa na górnej alei, a także wypchnęło duo bot MSFP z dolnej linii i cały czas starało się powiększać swoją przewagę. Francuska drużyna odpowiedziała zgarnięciem Rift Heralda, ale w 12. minucie BT raz jeszcze pokonali Gnara na górnej alei. Tym samym ich przewaga zwiększyła się do blisko dwóch tysięcy złota.

W 17. minucie Excel zdobyło pierwszą wieżę w grze, na co Misfits odpowiedzieli pierwszym smokiem - tak, pierwszy smok padł dopiero w 17. minucie rozgrywki. Z kolei pięć minut później BT Excel bardzo łatwo pokonało czwórkę graczy Misfits Premier i już w 23. minucie pokonali Barona Nashora, który pozwolił im zwiększyć swoją przewagę do ponad 5.000 sztuk złota. Chwilę później zgarnęli jeszcze dla siebie smoka piekielnego, który jeszcze tylko zwiększał moc strasznie silnej Camille. W 30. minucie BT Excel raz jeszcze uzyskało wzmocnienie Nashora, a także zdobyło kolejnego smoka i tym razem planowali już zaatakować bazę MSFP. W walce w 32. minucie Misfits udało się co prawda złapać Xayah, ale zapłacili za to życiem czwórki zawodników i ostatecznie również grą.