Hokej na lodzie: Awangard Omsk mistrzem KHL!

• Data publikacji: 28.04.2021, 21:12

Hokeiści zespołu Awangard Omsk sięgnęli dzisiejszego wieczoru po mistrzostwo najlepszej ligi hokejowej w Europie. Podopieczni Boba Hartleya pokonali na własnym lodowisku zespół CSKA Moskwa 1:0 (1:0, 0:0, 0:0), rewanżując się za finałową porażkę sprzed dwóch lat. Seria meczów zakończyła się zwycięstwem 4:2, a dla zespołu z Omska jest to pierwsze mistrzostwo po wprowadzeniu Kontynentalnej Hokejowej Ligi.

Finały słyną z zaciętego przebiegu i nie inaczej było dziś w Omsku. Obydwie ekipy atakowały bramkę rywala, a pierwszą skuteczną próbą okazał się strzał Sergeya Tolchinsky’ego w ostatniej minucie pierwszej tercji.

Druga odsłona meczu przebiegała bardzo podobnie – zarówno gospodarze jak i goście próbowali zdominować przeciwnika, ale nie wyniknęła z tego korzyść bramkowa.

W ostatniej tercji hokeiści CSKA zażarcie walczyli, próbując doprowadzić do wyrównania, ale defensywa gospodarzy była zbyt szczelna. Tym sposobem zespół Awangard Omsk pierwszy raz w swej historii mógł cieszyć się ze zdobycia Pucharu Gagarina.

Awangard Omsk – CSKA Moskwa 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Zdjęcia: Avangard Omsk, materiały prasowe:

Photos: Avangard Omsk, press materials: