Fortuna 1. Liga: Termalica odniosła pewne zwycięstwo nad Puszczą
Biuro Prasowe Fortuna 1 Liga/Accredito.com

• Dodał: Przemysław Flis
  • Data publikacji: 28.04.2021, 22:10

W 27. kolejce Fortuna 1. Ligi doszło do starcia dwóch drużyn z Małopolski. Lider tabeli, zespół Bruk-Bet Termalici Nieciecza podejmował Puszczę Niepołomice. Słonie nie pozostawiły złudzeń przeciwnikom, zwyciężając 4:0. Dzięki temu triumfowi podopieczni Mariusza Lewandowskiego wykonali kolejny krok w kierunku awansu do PKO Ekstraklasy.

Piłkarze Termalici znakomicie rozpoczęli środowe spotkanie. W 50. sekundzie Patryk Czarnowski wykorzystał dogranie Samuela Štefánika, pokonując Mateusza Górskiego. Chwilę później golkiper Puszczy po raz drugi musiał wyciągać piłkę z siatki. Szybki atak wyprowadzony przez Pawła Żyrę wykończył Samuel Štefánik i w 4. minucie niecieczanie prowadzili już 2:0. W kolejnym fragmencie podopieczni Mariusza Lewandowskiego narzucili przeciwnikom swój styl gry, dążąc do zdobycia kolejnych goli. Blisko szczęścia był Paweł Żyra, jednak minimalnie się pomylił. W 41. minucie na bramkę Puszczy uderzał Patryk Czarnowski, ale jego próba nie zagroziła rywalom. Po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał rezultat 2:0 na korzyść miejscowych.

Po zmianie stron gospodarze nie zwalniali tempa, a konsekwentna gra pozwoliła im na powiększenie przewagi. W 55. minucie Patryk Czarnowski odebrał piłkę przed polem karnym Puszczy i podał do Romana Gergela, który zdobył trzecią bramkę. Dla Słowaka otwierającego zestawienie najlepszych strzelców Fortuna 1. Ligi, to było 17. trafienie w sezonie 2020/2021. W 67. minucie wskutek precyzyjnego dośrodkowania Sebastiana Górskiego zakotłowało się w szesnastce miejscowych, jednak defensywa Termalici w porę oddaliła zagrożenie. Pomimo bardzo korzystnego wyniku niecieczanie nie przestawali atakować, co przyniosło bramkowy efekt. W 78. minucie po wrzutce z rzutu rożnego w polu karnym niepołomiczan najlepiej odnalazł się Piotr Wlazło, pokonując Mateusza Górskiego. Zespół z Niecieczy utrzymał korzystny rezultat do ostatniego gwizdka i zwyciężył 4:0. Po 27. serii gier Termalica przewodzi w ligowej tabeli z przewagą pięciu punktów nad ŁKS-em. Podopieczni Mariusza Lewandowskiego są w niezwykle komfortowej sytuacji, ponieważ rozegrali trzy mecze mniej od bezpośrednich rywali w walce o awans do PKO Ekstraklasy.

W następnej kolejce Fortuna 1. Ligi Bruk-Bet Termalica Nieciecza zagra na wyjeździe z Górnikiem Łęczna (2 maja, 12:40). Natomiast piłkarze Puszczy Niepołomice podejmą GKS Tychy (2 maja, 19:00).

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Puszcza Niepołomice 4:0 (2:0)
Bramki: 1' Czarnowski, 4' Štefánik, 55' Gergel, 78' Wlazło

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Budziłek - Grzybek (46' Wasielewski), Biedrzycki, Putiwcew (64' Bezpalec), Grabowski - Štefánik (72' Hubínek), Radwański, Wlazło (81' Matuszewski), Żyra, Gergel (72' Śpiewak) - Czarnowski.

Puszcza Niepołomice: M. Górski - Čikoš (58' Radionow), Hladík, Czarny, Pięczek - Cichoń (66' Wolak), Rakoczy, Stefanik (46' Stępień), Serafin, Tomalski (58' S. Górski) - Kobusiński (58' Mikołajczyk).

Żółte kartki: Grzybek, Biedrzycki - Tomalski, Rakoczy, Cichoń, S. Górski
Sędzia: Kornel Paszkiewicz