NHL: Toronto w play-off, 1100 asyst Thontona

• Dodał: Remigiusz Nowak
  • Data publikacji: 29.04.2021, 08:34

W Dywizji Północnej NHL pierwszą drużyną z awansem zostało Toronto Maple Leafs, które pokonało 4:1 Montreal Canadiens. Montrealczycy mimo porażki wciąż zajmują czwarte miejsce w tabeli z dużą przewagą nad kolejną ekipą.

Czwarte miejsce Canadiens z przewagą nad Calgary Flames ważne jest w kontekście walki o play-off, bo ta właśnie lokata daje prawo udziału w kolejnej fazie. Montreal ma sześć punktów przewagi nad rywalem i jeżeli ta ekipa nie zaliczy jakiegoś gwałtownego spadku formy, ma dużą szansę na grę w najlepszej szesnastce. Pierwszą drużyną z awansem zostali hokeiści spod znaku Klonowego Liścia, którzy nie dali pograć gospodarzom.

W pierwszą tercję Toronto zaczęło, jak na lidera dywizji przystało, bo po golu strzelili Nylander i Matthews. Druga cześć zakończyła się wynikiem remisowym, na trafienie Muzzina odpowiedział Suzuki. Pierwsze z nich zostało okraszone małym jubileuszem, bo tym przypadku asysta została przypisana m.in. Joe Thorntonowi, dla którego było to 1100. dokonanie tego typu. Wynik spotkania ustalił w ostatnich dwudziestu minutach Brooks.

Montreal Canadiens - Toronto Maple Leafs 1:4 (0:2, 1:1, 0:1),

Coraz bliżej awansu jest Saint Louis Blues. W korespondencyjnym pojedynku o miejsce premiowane kolejnymi meczami z Kojotami w tej kolejce wygrali Bluemani, bo po świetniej trzeciej tercji pokonali 4:3 Minnesotę Wild, tymczasem Arizona przegrała z San Jose Sharks 2:4. Saint Louis ma trzy punkty przewagi i trzy mecze więcej do rozegrania niż ekipa Coyotes.

Minnesota Wild - Saint Louis Blues 3:4 (1:0, 2:1, 0:3),

San Jose Sharks - Arizona Coyotes 4:2 (3:1, 0:1, 1:0),

Wraz z upływem czasu coraz więcej spotkań będzie meczami o pietruszkę. Tak można określić m.in. starcie Los Angeles Kings z Anaheim Ducks. Tutaj Kaczory szalę zwycięstwa przechyliły szalę zwycięstwa w trzeciej tercji, gdzie zwycięską bramkę zdobył Cam Fowler.

Los Angeles Kings - Anaheim Ducks 2:3 (0:0, 2:2, 0:1),