Linette w ćwierćfinale turnieju JiangXi Open

• Data publikacji: 26.07.2018, 12:40

Magda Linette awansowała do ćwierćfinału turnieju w chińskim Nanchang. W dzisiejszym meczu w dwóch setach pokonała Japonkę Eri Hozumi 6-3, 7-5.

Polka rozstawiona w imprezie z numerem 3. była zdecydowaną faworytką spotkania z dużo niżej sklasyfikowaną tenisistką z Japonii. W pierwszym secie gra była dość wyrównana, obie zawodniczki miały problemy z utrzymywaniem swojego podania. Decydujący okazał się czwarty gem serwisowy Hozumi, w którym po długiej i zaciętej walce Linette udało się przełamać rywalkę i wyjść na prowadzenie 5-3. W kolejnym gemie poznanianka potwierdziła swoją przewagę serwisem i wygrała premierową partię 6-3.

Od początku drugiej odsłony spotkania to Polka miała kłopoty i musiała gonić przeciwniczkę od stanu 1-4. Solidna i konsekwentna gra pozwoliła jej doprowadzić do remisu 4-4, a następnie do bardzo ważnego przełamania na 6-5. Kolejny gem okazał się już tylko formalnością, Linette pewnie wygrała swoje podanie do 15 i mogła się cieszyć z awansu do kolejnej rundy turnieju.