Mistrzostwa świata w snookerze - dzień 14. [ZAPIS LIVE]
Rolandmuncie2/ Wikimedia

• Dodał: Mateusz Czuchra
  • Data publikacji: 30.04.2021, 23:00

W walce o turniejowy finał, przed najlepszą czwórką tegorocznych mistrzostw świata kolejna część zawodów do rozegrania. W piątkowej rywalizacji dwie sesje rozegrają Mark Selby ze Stuartem Binghamem, natomiast na Shauna Murphy'ego i Kyrena Wilsona czeka do rozegrania osiem partii.

Stuart Bingham - Mark Selby (po III sesji) 13:11 (71(60):7, 56:58, 36:67, 4:77, 118(92):0, 79:7, 82(82):0, 42:73, 63(62):52(52), 0:84, 83(83):0, 13:87, 0:134(134), 0:134(134), 135(127):8, 51(51):68, 131(131):8, 96(96):0, 62:52(52), 84(78):0, 89(68):39, 1:71(62), 4:88(51), 4:88(51))

Kyren Wilson - Shaun Murphy (po II sesji) 10:6 (25:74(74), 79:29, 110(110):0, 72(72):14, 127(127):0, 121(121):0, 0:105(71), 104(70):37, 76(69):11, 15:89, 73(52):22, 0:88(88), 117(60):6, 131(131):0, 18:98(59), 46:86(86))

Relacja na żywo

Kończymy tę sesję. Zapraszamy na jutro, kiedy poznamy finalistów mistrzostw świata. Dobrej nocy.

Bingham - Selby 13:11 - WBIŁ BINGHAM CZERWONĄ! Na całym świecie zapanowała radość, ale wszyscy z niepokojem spojrzeli na Selby'ego. Nie, nie będzie próbował ustawienia 7 snookerów! On chyba jedyny smutny w tym momencie. Głownie dlatego, że fanów mu nie przybyło.

Bingham - Selby Już tylko czterech snookerów potrzebuje Selby

Bingham - Selby Już nie wiem co o tym myśleć. Przy stanie 73:4 Bingham wbił dwie czerwone naraz, po czym spudłował różową. Na stole jest 51 punktów. Selby do wygranej potrzebuje 5 snokóerów... i stara się tego dokonać.

Bingham - Selby Musieli panowie na chwilę opuścić salę gdzie stoi stół. Fizjologia nie sługa.

Bingham - Selby Był na drodze do najwyższego brejka turnieju (145) Bingham - byłaby to też 99. setka w mistrzostwach - ale spudłował ostro ciętą czarną. Selby ma teraz czarną przy jedynej kieszeni realnej do wbicia czerwonych. Będą odstawne.

Bingham - Selby 12:11 - Zawrotnego tempa nabrała teraz gra. Selby wygrywa drugiego frejma tego wieczoru i ma szansę na wyrównanie stanu meczu przed ostatnią sesją.

Bingham - Selby 12:10 Średni czas uderzenia w tej sesji: u Selby'ego 39 sekund, u Binghama 30 sekund. Jakieś komentarze. Trzykrotny mistrz świata oddał rywalowi stół po wbiciu 71 punktów, Bingham próbował coś ugrać jeszcze, ale ostatecznie zrezygnował. Pierwsza partia tego wieczoru na koncie Selby'ego. Po trzech godzinach gry!

Bingham - Selby No i znowu taktyczna rozgrywka po zdobyciu 9 punktów przez Selby'ego. Nie skończy się ta sesja dziś, oj nie skończy.

Bingham - Selby 12:9 Wbił kolorowe Bingham i wygrywa piątego z rzędu frejma. Wie już, że cokolwiek się wydarzy, to na zakończenie tej sesji nie będzie przegrywał.

Bingham - Selby Bingham wbił czerwoną, spudłował czarną. Teraz Selby potrzebuje 3 snookerów. I o nie walczy.

Bingham - Selby 20 minut ponad już walczy.

Bingham - Selby Potrzebuje Selby snookera. I o niego walczy.

Bingham - Selby 68 punktów wbił Bingham w brejku. Zostawił 67 punktów na stole i wpuścił Selby'ego.

Bingham - Selby Wrócili panowie do gry

Bingham - Selby 11:9 - Binghamowi spieszyło się na przerwę, więc błyskawicznie wygrał partię numer 20 i prowadzi w meczu już dwoma frejmami. Miał szansę na trzycyfrowe podejście mistrz świata z 2015 roku, ale zatrzymał się na poziomie 84 punktów i to wystarczyło.

Bingham - Selby 10:9 Pięć odbić od bandy i różowa w kieszeni. Stuart Bingham tak właśnie zagrał. Po chwili poprawia czarną i wychodzi na prowadzenie jednym frejmem. Pierwsze w tym meczu. Dziś wygrał trzy frejmy. Ten ostatni trwał 63 minuty. Do wspomnianego niżej rekordu zabrakło sporo... ale wszystko przed nami.

Bingham - Selby Dwa lata temu Gary Wilson i Luca Brecel zagrali frejma, który trwał 79 minut i 31 sekund. Bingham z Selbym postanowili chyba ten rekord poprawić. Godzina gry, a na stole wciąż różowa i czarna.

Bingham - Selby Co do sekundy przez godzinę Selby nie wbił żadnej bili. Po błędzie Binghama przy niebieskiej z punktu miał po temu okazję. Wykorzystał ją i teraz ma szansę na zdobycie 10 punktu.

Bingham - Selby Bingham rozpoczął czyszczenie stołu, jakby usłyszał co tu napisałem.

Bingham - Selby Już blisko pół godziny trwa frejm numer 19. a na tablicy wyników jest 8:0 dla Binghama. Bardzo długa walka o pozycję do wbijania, aż dziw bierze, że zawodnicy nie zdecydowali się na re-rack.

Bingham - Selby 9:9 Ale i tak mamy już remis, zabawa zaczyna się od nowa.

Bingham - Selby Nie wpada trzynasta do środkowej kieszeni......... Wielka szkoda.

Bingham - Selby - Po 12 czerwonych i czarnych w kieszeniach!!

Bingham - Selby ATAKUJE BINGHAM BREJKA MAKSYMALNEGO!

Bingham - Selby 8:9 Mocne otwarcie Binghama! Już wiemy, że będzie czwarta sesja tego meczu, bo Anglik wbija efektowne 131 punktów i traci już do swojego krajana tylko jedną partię.

Bingham - Selby No to gramy!

Już za 15 minut rozpocznie się trzecia sesja meczu Mark Selby - Stuart Bingham. Jak na razie ten pierwszy prowadzi 9:7. Nie można zatem wykluczyć, że mecz skończy się już dzisiaj, jeśli Selby wszystkie dzisiejsze partie. Niemożliwe? Trzykrotny mistrz świata już tego dokonał, w ćwierćfinale zakończył mecz w dwóch sesjach, czyli o jedną wcześniej niż było planowane.

Zapraszamy już na 20:00, kiedy Stuart Bingham zmierzy się z Markiem Selbym.

Kyren Wilson - Shaun Murphy 10:6 - Skuteczna gra Murphy'ego gwarantuje przedłużenie emocji, bo 4 frejmy straty to różnica możliwa do odrobienia, aczkolwiek przy obecnej formie Wilsona to może nie być łatwe. Ciąg dalszy jutro.

Kyren Wilson - Shaun Murphy 10:5 - Zaczynamy ostatnią partię tej sesji. Murphy walczy o zmniejszenie straty przez sobotnimi rozstrzygnięciami.

Kyren Wilson - Shaun Murphy 10:5 - Czyszczenie stołu wykonane przez starszego z Anglików. Wciąż aż 5 frejmów przewagi Wilsona.

Kyren Wilson - Shaun Murphy 10:4 - Biała długo krążyła od bandy do bandy w poszukiwaniu snookera, jednak w końcu wbijanie zaczął Wilson i już do końca partii nie odszedł od stołu wbijając w sumie 131 punktów.

Kyren Wilson - Shaun Murphy 9:4 - Wilson budował wysokiego brejka z dobrą sytuacją na stole, jednak błąd na niebieskiej i wbicie białej pozwoliło podejść do stołu Murphy'emu. Ten jednak po raz kolejny w tym pojedynku nie popisał się, bardzo szybko do wbijania z powrotem zapraszając rywala. Wilson jednak przy 57:6 znów się pomylił - tym razem na niełatwej czerwonej do środkowej kieszeni. Historia zatoczyła koło, na nieszczęście dla Murphy'ego, który nie wykorzystał kolejnej szansy, pozwalając Wilsonowi na czyszczenie stołu.

Kyren Wilson - Shaun Murphy 8:4 - Wracamy po przerwie! Od wbicia zaczyna Wilson.

Kyren Wilson - Shaun Murphy 8:4 - Murphy kompletuje 88-punktowego brejka i zdobywa czwartego frejma. Czyżby w końcu nastąpiło jakieś przebudzenie?

Kyren Wilson - Shaun Murphy 8:3 - W fantastycznej sytuacji po 11 frejmach Kyren Wilson. Dobra gra i wciąż średnia dyspozycja rodaka sprawia, że Kyren powraca na 5-partiowe prowadzenie.

Kyren Wilson - Shaun Murphy 7:3 - Po bardzo taktycznej rozgrywce lepszy okazał się Murphy, nieznacznie zmniejszając stratę do rywala.

Kyren Wilson - Shaun Murphy 7:2 - Miał swoją okazję Murphy na rozpoczęcie odrabiania strat, jednak błąd na czerwonej kosztował go stratę podejścia. Po chwili swoją szansę wykorzystał Wilson, który tym samym powiększa przewagę już na start drugiej sesji.

Kyren Wilson - Shaun Murphy 6:2 - Obaj zawodnicy już w Crucible Theatre. Jako pierwszy przy stole melduje się Murphy.

Po I sesji 6:2 prowadzi Kyren Wilson. Czy zeszłoroczny finalista mistrzostw potwierdzi swoją świetną formę z czwartku? A może jednak to starszy z Anglików zdołał zresetować umysł po słabym początku półfinałów i zapewni fanom snookera dodatkowe emocje skutecznie goniąc wynik? Piątkową dyspozycję obu zawodników poznamy już za kwadrans!

Na półtorej godziny rozstajemy się z Crucible Theathre, a od godziny 15.30 zapraszamy na popołudniową sesje w wykonaniu Kyrena Wilsona oraz Shauna Murphy'ego.

Stuart Bingham - Mark Selby - Druga sesja zapewniła kibicom więcej ciekawych wydarzeń i zdecydowanie przebiegła pod dyktando trzykrotnego mistrza świata, który do wieczornej sesji przystąpi z dwufrejmowym zapasem.

Stuart Bingham - Mark Selby 7:9 - Początek frejma wskazywał na kolejnego wygrywającego brejka Marka Selby'ego, natomiast w późniejszej fazie do głosu doszedł Bingham, ale nie wykorzystał szansy na doprowadzenie do remisu. Selby w końcowej części zachował koncentrację i zagwarantował sobie prowadzenie po drugiej sesji tego półfinału.

Stuart Bingham - Mark Selby 7:8 - Odpowiada setką 44-latek! Pierwsze wbicie od 48 minut zanotował w tym frejmie Stuart Bingham. Mistrz świata poszedł za ciosem i 127-punktowym podejściem przypieczętował wygranie partii.

Stuart Bingham - Mark Selby 6:8 - Ewidentnie podkręcił tempo młodszy snookerzysta w tej rywalizacji. Kolejna setka ląduje na koncie Anglika i ponownie jest to 134-punktowy brejk. Selby prowadzi różnicą dwóch frejmów.

Stuart Bingham - Mark Selby 6:7 - Ekspresowa partia po przerwie powędrowała na konto Marka Selby'ego. "The Jester from Leicester" autorem pierwszego trzycyfrowego brejka (134) w tym spotkaniu. Na taką grę trzykrotnego mistrza świata czekaliśmy od początku tej rywalizacji.

Stuart Bingham - Mark Selby 6:6 - Kolejne wyrównanie wyniku przez Selby'ego. 37-latek potrzebował aż trzy szansę na zamknięcie tego frejma. Zawodnicy udają się na 20-minutową przerwę.

Stuart Bingham - Mark Selby 6:5 - Zapowiadało się na "setkę" w wykonaniu 44-latka, natomiast licznik Binghama w tej partii zatrzymał się na 83 punktach.

Stuart Bingham - Mark Selby 5:5 - Partia błędów dla trzykrotnego mistrza świata. Wyrównuje stan meczu Mark Selby.

Stuart Bingham - Mark Selby 5:4 - Pierwszy brejk powyżej 50 punktów w wykonaniu Marka Selby'ego w tym spotkaniu. Ostatecznie na niewiele to się zdało, bo błędy w końcowym etapie partii pozwoliły starszemu z Anglików na wygranie dziewiątej odsłony meczu.

Stuart Bingham - Mark Selby 4:4 - Zawodnicy właśnie rozpoczęli pierwszego frejma dzisiejszego dnia. Zwróćmy uwagę na statystyki meczowe, gdzie niemal w każdym aspekcie lepszy do tej pory jest Bingham, ale najważniejsza statystyka - wynik tego spotkania - jest remisowy i obydwaj dzisiejszą część otwierają z czystą kartą.

Za niespełna 10 minut do stołu w snookerowych mistrzostwach świata podejdą Mark Selby oraz Stuart Bingham. Pierwsza sesja tej rywalizacji nie przyniosła wysokich brejków, w związku z tym liczymy na efektowniejszą grę w tej części zawodów.

Relacja rozpocznie się przed 11:00