NHL: mecz na szczycie dla Penguins

• Data publikacji: 30.04.2021, 09:30

Jednym z dzisiejszych spotkań ligi NHL był mecz na szczycie Dywizji Wschodniej. Pittsburgh Penguins wygrali po dogrywce z Washington Capitals.

Mecz w Waszyngtonie pomiędzy najlepszymi zespołami dywizji zapowiadał się bardzo ciekawie. W 8. minucie wynik dla Capitals w przewadze otworzył T.J. Oshie. Jeszcze w pierwszej tercji wyrównał Kasperi Kapanen. W drugiej części gry to ekipa z Pittsburgha przejęła prowadzenie po golu Fredericka Gaudreaua. Gospodarze na odpowiedź potrzebowali zaledwie pół minuty, a bramkę zdobył Dmitrij Orłow. Kilka minut później trafił Daniel Sprong i było 3:2 dla gospodarzy, ale chwilę później do remisu doprowadził Zach Aston-Reece. Był to już szósty gol w tym spotkaniu, a dopiero rozegrano dwie tercje. W trzeciej odsłonie meczu w kontrze drugą bramkę strzelił Kasperi Kapanen. Z każdą minutą sytuacja Capitals była trudniejsza, a w końcówce wycofali bramkarza. Na 15 sekund przed końcem z bliskiej odległości trafił Tom Wilson. Doszło do dogrywki, w której zwycięską bramkę dla Pingwinów zdobył Jake Guentzel. Tym samym Penguins zrównali się z Capitals w liczbie punktów na czele Dywizji Wschodniej.

Washington Capitals - Pittsburgh Penguins 4:5 (1:1, 2:2, 1:1, 0:1) po dogrywce

Dogrywką i takim samym wynikiem zakończył się mecz w Minnesocie. W drugiej tercji Wild przegrywali już 0:3 z St. Louis Blues. Później było jeszcze 4:2 dla gości. Zespół gospodarzy doprowadził do dogrywki, na minutę przed końcem na 4:4 trafił Kiriłł Kaprizow. W czwartej minucie dodatkowego czasu spotkania zwycięską bramkę dla Blues zdobył Ryan O'Reilly. Wild już wcześniej zapewnili sobie awans do play-off, a Blues po tym zwycięstwie się do tego zbliżyli.

Minnesota Wild - St. Louis Blues 4:5 (0:1, 1:2, 3:1, 0:1) po dogrywce

Byliśmy świadkami dogrywki także w meczu Chicago Blackhawks z Florida Panthers. Gospodarze wychodzili na prowadzenie 1:0 i 2:1, ale później to Panthers wygrywali 3:2. Na 18 sekund przed końcem Alex DeBrincat wyrównał, a Patrick Kane zanotował już 46. asystę w sezonie. W dogrywce zwycięstwo ekipie z Florydy dał Sam Bennett.

Chicago Blackhawks - Florida Panthers 3:4 (1:0, 1:2, 1:1, 0:1) po dogrywce