Fortuna 1 Liga: Widzew-Miedź bez bramek

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 30.04.2021, 19:36

Spotkanie 28. kolejki polskiej Fortuna 1. Ligi pomiędzy Widzewem Łódź a Miedzią Legnica zakończyło się remisem 0:0.

Oba zespoły spisują się w tym sezonie niemal identycznie. Przed tym meczem „Widzewiacy” znajdowali się na ósmej lokacie z 39 punktami na koncie. Zawodnicy „Miedzianki” byli zaś na dziesiątej pozycji z dorobkiem 36 „oczek”. W pierwszym meczu tych drużyn w tym sezonie po zaciętej rywalizacji padł remis 1:1. Również w rewanżu ciężko było wskazać zdecydowanego faworyta.

Obaj trenerzy mogli skorzystać w tym meczu praktycznie ze wszystkich zawodników ze swoich kadr.

Pierwsza część gry już od samego początku była bardzo wyrównana i żadna ze stron nie potrafiła mocniej nacisnąć na rywala. Z biegiem czasu obie ekipy miały po kilka niezłych okazji na wyjście na prowadzenie, ale niestety sztuka tam im się nie udała.

W drugich 45 minut już od początku Miedź miała większą przewagę, jednak nie umiała znaleźć sposobu na pokonanie golkipera łodzian. W kolejnych minutach legniczanie oddali inicjatywę Widzewowi i to właśnie on był bardzo blisko zdobycia bramki, ale uderzenie Marcina Robaka z 80. minuty trafiła jedynie w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Pawła Lenarcika. Wynik do końca rywalizacji nie uległ już zmianie i ostatecznie w Łodzi padł wynik 0:0.

Wynik ten spowodował, że obie drużyny praktycznie zostały w tym samym miejscu w tabeli co były, a także chyba już definitywnie zaprzepaściły szansę na awans do czołowej szóstki ligi.

Widzew Łódź – Miedź Legnica 0:0

Widzew: Kudrjavcevs -Stępiński, Tanżyna, Nowak, Kosakiewicz – Poczobut (90’ Czubak), Mucha – Ameyaw (69’ Samiec-Talar), Hanousek (86’ Caique), Michalski – Tomczyk (69’ Robak)

Miedź: Lenarcik – Azikiewicz, Pinillos, Biernat, Zieliński – Tront (90+1’ Lehaire), Matuszek – Makuch (46’ Roman), Garuch (57’ Drzazga), Tupaj (67’ Śliwa) – Bednarski (57’ Zapolnik)

Żółte kartki: 76’ Hanousek, 90’ Robak - 28’ Garuch, 47’ Matuszek

Sędzia: Dominik Sulikowski