Puchar Niemiec: RB Lipsk w finale po emocjonującym widowisku
Steffen Prößdorf

• Data publikacji: 30.04.2021, 23:19

Piłkarze RB Lipsk awansowali do finału DFB Pokal po zwycięstwie nad Werderem Brema 1:2 (0:0, 1:2). Spotkanie było emocjonujące i bardzo wymagające fizycznie, ze względu na konieczność rozegrania dogrywki, która rozstrzygnęła ostatecznie o losach spotkania.

Już w drugiej minucie spotkania piłkarze RB Lipsk zagrozili bramce Werderu, a szansę na zdobycie bramki miał Alexander Sorloth, jednak Norweg został zatrzymany przez Jiri Pavlenkę. Tuż przed gwizdkiem do szatni arbiter, Manuel Grafe, po dyskusyjnym kontakcie obrębie jedenastki podyktował rzut karny dla Werderu, ale zmienił swoją decyzję po weryfikacji VAR. Do przerwy nie oglądaliśmy bramek, ale szczególnie fani Die Bullen mogli czuć się zawiedzeni postawą drużyny w pierwszej połowie meczu.

Początek drugiej odsłony przyniósł przebudzenie podopiecznych Juliana Nagelsmanna, którzy byli stroną przeważającą. W 65. minucie po dośrodkowaniu Christophera Nkunku świetny strzał głową oddał Willi Orban, ale piłka wylądowała na poprzeczce. Na piętnaście minut przed końcem meczu szansę na bramkę miał tym razem sam Nkunku, ale kolejny raz niebywałym refleksem popisał się Pavlenka, parując uderzenie na słupek bramki.

W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry ponownie bohaterem okazał się czeski bramkarz, który obronił strzał Youssufa Poulsena. Po tej akcji na Weserstadion na kibiców czekała dogrywka. Już w drugiej minucie po asyście Poulsena do siatki Werderu trafił wprowadzony na boisko Hwang Hee-Chan, dając Lipskowi upragnione prowadzenie. Gospodarze nie mieli już nic do stracenia i ruszyli do ataku, zdobywając zasłużoną bramkę w 105. minucie meczu, a do protokołu meczowego wpisał się Leonardo Bittencourt, doprowadzając do wyrównania.

Druga część dogrywki przyniosła rozstrzygnięcie, a bolesny cios ekipie Werderu zadał w ostatniej minucie meczu Emil Forsberg, zapewniając RB Lipsk finał DFB Pokal. Mecz był niezwykle wyrównany – podopieczni Nagelsmanna zrealizowali swoje zadanie, jednakże Werder zagrał świetne, pełne zaangażowania spotkanie i skapitulował po ambitnym pojedynku, zasługując na uznanie kibiców.

Werder Brema – RB Lipsk 1:2 (0:0, 1:2) po dogrywce

Bramki: 105’ Bittencourt - 93’ Hwang Hee-Chan, 120’ Forsberg

RB Lipsk: Gulacsi, Upamecano, Konate, Orban, Angelino (101’ Henrichs), Haidara (46’ Nkunku - 114’ Forsberg), Kampl, Mukiele, Sabitzer (74’ Poulsen), Olmo, Sorloth (90’ Hwang Hee-Chan)

Werder Brema: Pavlenka, Augustinsson, Gebre-Selassie, Veljkovic, Moisander, Gross (119’ Bargfrede), Eggestein, Mbom (73’ Bittencourt), Sargent, Fullkrug (66’ Osako) , Selke (96’ Mohwald)

Żółte kartki: 93’Kampl - 35‘ Haidara, 101’ Gulacsi

Sędzia: Manuel Grafe