Fortuna 1 Liga: ŁKS znowu przegrywa
Peja 97, CC BY-SA 3.0 , via Wikimedia Commons

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 01.05.2021, 14:41

Spotkanie 28. kolejki polskiej Fortuna 1. Ligi pomiędzy Chrobrym Głogów a ŁKS-em Łódź zakończyło się zwycięstwem gospodarzy. Po bramce Machaja triumfowali oni 1:0.

Oba zespoły spisują się w tym sezonie diametralnie różnie. Przed tym meczem „Rycerze Wiosny” znajdowali się na czwartej lokacie z 47 punktami na koncie i bardzo dzielnie walczą o awans do PKO BP Ekstraklasy. Zawodnicy „ChG” byli zaś na dwunastej pozycji z dorobkiem 33 „oczek”. W pierwszym meczu tych drużyn w tym sezonie ŁKS triumfował 4:0 i również w rewanżu wydawał się być dość zdecydowanym faworytem.

Obaj trenerzy mogli skorzystać w tym meczu praktycznie ze wszystkich zawodników ze swoich kadr.

Mecz rozpoczął się od sporej przewagi łodzian, ale już po kilku minutach to gospodarze przejęli inicjatywę. Potem jednak drużyny zwolniły tempo i gra toczyła się głównie w środku pola. Brakowało ciekawych akcji oraz strzałów. W 41. minucie Chrobry był bardzo blisko wyjścia na prowadzenie, ale uderzenie z rzutu karnego Mateusza Machaja trafiło jedynie w słupek bramki strzeżonej przez Arkadiusza Malarza.

Od początku drugich 45 minut to Chrobry miał inicjatywę i potwierdził to w 57. minucie gry, kiedy gola strzałem głową zdobył Mikołaj Lebedyński. Po tym trafieniu ŁKS zaczął atakować, ale pomimo kilku niezłych szans miał spory problem ze zdobyciem wyrównującej bramki. Ostatecznie wynik w Głogowie nie uległ już zmianie i to gospodarze triumfowali 1:0.

Wynik ten spowodował, że Chrobry delikatnie podskoczył w ligowej tabeli. Dla ŁKSu kolejna strata punktów jest dodatkowo bolesna, bowiem może to im skomplikować znacząco bezpośredni awans do PKO BP Ekstraklasy.

Chrobry Głogów – ŁKS Łódź 1:0 (0:0)

Bramki: 57’ Lebedyński

Chrobry: Leszczyński – Praznovsky, Bougaidis, Stolc, Iłków-Gołąb – Machaj (87’ Mandrysz), Kolenc – Cywka (90+2’ Michalec), Piła, Ziemann – Lebedyński (90+2’ Kowalczyk)

ŁKS: Malarz – Marciniak, Dąbrowski, Wolski, Sobociński – Rozwandowicz (46’ Tosik (80’ Sajdak)), Rygaard (66’ Sekulski) – Janczukowicz (59’ Gryszkiewicz), Trąbka (59’ Dominguez), Pirulo - Ricardinho

Żółte kartki: 53’ Macha, 53’ Cywka, 70’ Stolc, 90+3’ Bougaidis – 88’ Ricardinho

Sędzia: Sylwester Rasmus