Serie A: Inter o krok od mistrzostwa

• Dodał: Mateusz Filipek
  • Data publikacji: 01.05.2021, 19:55

Spotkanie zdegradowanego już Crotone ze zmierzającym po pierwszy od 2010 r. tytuł mistrzowski Interem należało określić pojedynkiem Dawida z Goliatem. Nie było niespodzianki, bo choć Inter długo był nieskuteczny, to ostatecznie sięgnął po komplet punktów.

Pierwsza połowa przebiegała zdecydowanie pod dyktando stawianych w roli zdecydowanych faworytów gości, jednak ci nie potrafili udokumentować przewagi. Już w 2. minucie po prostopadłym podaniu Marcelo Brozovicia okazję miał Stefano Sensi, ale z ostrego kąta uderzył w bramkarza, który wyszedł na przedpole bramki. Gola w 23. minucie mógł zdobyć Romelu Lukaku, ale po dośrodkowaniu i strzale głową napastnika piłka trafiła w słupek. Inter dominował, ale nie potrafił postawić kropki na „i”. Crotone broniło się głęboko, ale skutecznie, samo jednak nie stwarzając sobie zbyt wielu okazji do zdobycia gola. Niedługo przed końcem pierwszej części uraz zaczął dokuczać Arkadiuszowi Recy, przez co musiał on opuścić boisko. W 40. minucie z prawej strony dośrodkował Barella, a głową uderzył Bastoni, ale także jego próba minęła bramkę. Tuż przed przerwą w słupek uderzył Lautaro Martinez. Ostatecznie Inter nie zdołał wykorzystać żadnej z szans i pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Początek drugiej części wyglądał bardzo podobnie, jak pierwsza część meczu. Inter napierał, ale bez powodzenia. W 58. minuice po faulu na Martinezie z wolnego uderzył Sensi, ale najpierw trafił w mur, a dobitka była zbyt słaba. Niedługo później mocno z dystansu uderzył Hakimi, ale piłka poszybowała nad bramką. Przełamanie przyszło w 69. minucie gdy Lukaku ten drugi wystawił piłkę nadbiegającemu Christianowi Eriksenowi. Po mocnym strzale piłka przeleciała między nogami 6, zmieniła nieco kierunek i wpadła do bramki.

Inter kontrolował przebieg rywalizacji, nieco się cofnął i czekał na okazje do wyprowadzenia kontrataku. Taka nadarzyła się w 83. minucie. Ivan Perisić podał z lewej strony do Lukaku, a ten zdobył gola. Okazało się jednak, że Chorwacki wahadłowy był na spalonym i bramka nie została uznana. Na 2:0 udało się podwyższyć w doliczonym czasie gry. Po podaniu Barelli okazję wykorzystał Achraf Hakimi. Podopieczni trenera Antonio Conte mistrzostwo mają już na wyciągnięcie ręki.

Crotone – Inter 0:2 (0:0)

Christian Eriksen 69', Achraf Hakimi 90+3'

Crotone: Cordaz – Magallan, Golemic, Djidji – Molina, Messias, Cigarini (46’ Eduardo Henrique), Mesali, Benali (66’ Vulic), Reca (38’ P. Pereria) – Ounas (72’ Riviere), Simy

Inter: Handanović – Skriniar, De Vrij, Bastoni, - Hakimi, Barella, Brozović, Sensi (65’ Eriksen), Darmian (65’ Persić) – Martinez (65’ A. Sanchez), Lukaku

żółte kartki: Riviere – Brozović, Eriksen