MotoGP: Fabio Quartararo na pole position przed Grand Prix Hiszpanii

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 01.05.2021, 20:10

Fabio Quartararo wygrał kwalifikacje przed Grand Prix Hiszpanii na torze Jerez. Oprócz niego w pierwszej linii ustawią się Franco Morbidelli i Jack Miller.

Po trzech sesjach treningowych nieoczekiwanie wśród dziesięciu zawodników premiowanych bezpośrednim awansem do Q2 znalazł się jadący na Hondzie z dziką kartą Stefan Bradl. Niespodziankę również sprawił Takaaki Nakagami, którt wykręcił najszybszy czas. W Q1 musieli zawalczyć m.in. Franco Morbidelli i Marc Marquez. Włoch legitymowałby się zdecydowanie najlepszym czasem, jednak jego okrążenie zostało anulowane z powodu przekroczenia limitów toru. Hiszpan z kolei zaliczył w końcówce sesji groźnie wyglądający upadek. Na szczęście 28-latek wstał o własnych siłach, a badania wykazały tylko stłuczenia i został dopuszczony do startu.

W pierwszej części kwalifikacji Morbidelli udowodnił, że dysponuje bardzo dobrym tempem i odstawił resztę stawki na prawie pół sekundy. O drugie miejsce zaciętą walkę stoczyli Pol Espargaro, Marc Marquez i Brad Binder. Górą wyszedł Afrykaner o 0,057s, wyprzedzając starszego z braci Espargaro. W ostatecznej piętnastominutowej rozgrywce w Q2 pierwszych dziesięciu zawodników rozdzieliło ledwie 0,399s. Górą po raz drugi w tym sezonie okazał się lider mistrzostw świata Fabio Quartararo. Za nim z niewielką startą uplasowali się Morbidelli i Jack Miller. Drugą linię utworzyli  Francesco Bagnaia, Nakagami i Johann Zarco. Wyścig odbędzie się w niedzielę 2 maja o godzinie 14.