Puchar Niemiec: deklasacja w Dortmundzie

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 01.05.2021, 22:23

W drugim półfinale Pucharu Niemiec naprzeciwko siebie stanęły zespoły Borussii Dortmund oraz Holstein Kiel. Bardzo przekonujące zwycięstwo odnieśli gospodarze i to oni zmierzą się w wielkim finale z RB Lipsk.

Przed spotkaniem za faworyta uznawano oczywiście gospodarzy z Dortmundu, lecz nie mogli oni lekceważyć przyjezdnych. Holstein w drugiej rundzie rozgrywek w pokonanym polu zostawił po szalonym meczu Bayern Monachium, a w kolejnych fazach wygrywał między innymi po karnych z Darmstadt oraz 3:0 z Rot-Weiẞ Essen. Dodatkowo zespół Edina Terzicia osłabiony był brakiem Erlinga Haalanda oraz Mahmouda Dahouda. Od początku spotkania lekką przewagę miała Borussia, co udokumentowała golem w 16. minucie gry autorstwa Giovanniego Reyny. Amerykanin pewnym strzałem w prawy dolny bramki pokonał Thomasa Dahne. Po chwili pomocnik gospodarzy podwyższył wynik na 2:0, uderzeniem z bliskiej odległości.

Trzy minuty później było już praktycznie po meczu. Emre Can świetnym podaniem obsłużył Marco Reusa, a ten zachował zimną krew w sytuacji sam na sam z Thomasem Dahne. Tuż po tej sytuacji blisko szczęścia byli goście. Piłka uderzona przez Fabiana Reese trafiła w słupek. W 32. minucie rozpoczął się blamaż zespołu z Kilonii. Sam na sam z bramkarzem gości znalazł się Thorgan Hazard, który pewnie zdobył kolejną bramkę dla gospodarzy, a za chwilę po odbiciu się piłki od piłkarza Holstein na listę strzelców wpisał się Jude Bellingham.

Po zmianie stron widać było, że zawodnicy z Signal Iduna Park nie zamierzali forsować tempa i chcieli spokojnie dograć mecz małym nakładem sił oraz bez żadnego urazu. Jednak to się nie udało gospodarzom. W 71. minucie fatalnie wyglądającej kontuzji nabawił się wpuszczony chwilę wcześniej z ławki Mateu Morey. Pod koniec spotkania przed utratą kolejnej bramki gości uchronił Dahne. Chwilę później arbiter zakończył mecz i z awansu mogli się cieszyć podopieczni Edina Terzicia. Borussia wielki finał z RB Lipsk rozegra 13 maja na Olympiastadion w Berlinie.

Borussia Dortmund - Holstein Kiel 5:0 (5:0)

Bramki: 16', 23' Reyna, 26' Reus, 32' Hazard, 42' Bellingham

Borussia Dortmund: Hitz - Piszczek (62' Morey, 74' Meunier), Akanji, Hummels, Guerreiro - Bellingham, Can (62' Delaney), Reus (62' Reiner) - Reyna (46' Brandt), Hazard, Sancho

Holstein Kiel: Dahne - Dehm (46' Neumann), Wahl, Lorenz, Komenda - Hauptmann, Meffert, Lee (76' Girth) - Bartels (68' Mees), Serra (30' Arslan), Reese (46' Porath)

Żółte kartki: 37' Hauptmann

Sędzia: Christian Dingert