Beach handball - MŚ: Polki w ćwierćfinale!

• Data publikacji: 26.07.2018, 18:55

Reprezentacja Polski awansowała do ćwierćfinału Mistrzostw Świata w plażowej piłce ręcznej kobiet!

Polki rozegrały dziś dwa spotkania. Pierwszymi rywalkami naszych dziewczyn były Paragwajki, które w fazie grupowej pokonały tylko Australijki, ulegając Hiszpankom i Greczynkom. Biało-Czerwone były zdecydowanymi faworytkami tego starcia, co potwierdziły pierwszą połową, wygraną 17:9. W drugiej dość niespodziewanie lepsze okazały się rywalki z Ameryki Południowej - 12:8 i o zwycięstwie zadecydować miał shoot-out. Tam minimalnie, bo zaledwie 6:5, zwyciężyły Paragwajki i to one cieszyły się z pierwszych punktów w drugiej fazie grupowej.

Podrażnione sensacyjną porażką Polki w drugim dzisiejszym meczu zmierzyły się z Greczynkami. Tu poszło już naszym dziewczynom zdecydowanie lepiej - pierwsza połowa wygrana 20:18, druga 16:10 i pewne dwa punkty, gwarantujące awans do ćwierćfinału mistrzostw świata!

Oprócz naszej reprezentacji, w najlepszej "8" są już również Hiszpanki, Brazylijki, Norweżki oraz Rosjanki. Pozostałych trzech ćwierćfinalistów poznamy jutro.

To pierwszy w historii ćwierćfinał mistrzostw świata w beach handballu dla reprezentacji Polski kobiet. Dotychczas największym sukcesem Biało-Czerwonych było 10. miejsce, zajęte dwukrotnie - w 2012 roku w Omanie i w 2016 na Węgrzech.