Tour de Romandie: wyścig dla Thomasa
Roxanne King/Wikimedia Commons/CC-BY.2.0

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 02.05.2021, 15:12

Remi Cavagna (Deceuninck-Quick Step) wygrał ostatni etap Tour de Romandie. Z koeli zwycięzcą klasyfikacji generalnej został Geraint Thomas z zespołu INEOS Grenadiers.

Ostatnim akordem rywalizacji była 16-kilometrowa jazda indywidualna na czas w Fribourgu. Największą trudnością był brukowany podjazd chwilę po starcie. Ponadto w połowie trasy także znajdowała się mała wspinaczka.

Podobnie jak w prologu bardzo dobrze spisał się reprezentant gospodarzy - Stefan Bissegger (EF Education-Nippo). Szwajcara na prowadzeniu zmienił dopiero Remi Cavagna (Deceuninck-Quick Step), którego łączny czas wynosił 21:55 i wyprzedził Bisseggera o sześć sekund. Chęć na kolejne zwycięstwo w czasówce miał Rohan Dennis (INEOS Grenadiers). Jednak tym razem Australijczyk musiał obejść się smakiem, ponieważ na mecie do Francuza stracił ponad pół minuty. Przed etapem liderem wyścigu był Michael Woods (Israel Start-Up Nation), ale tuż za nim plasował się Geraint Thomas (INEOS Grenadiers) i to on był uznawany za faworyta w tym starciu, ponieważ lepiej sobie radzi w jeździe indywidualnej na czas. Nie inaczej było tym razem. Brytyjczyk ostatecznie na mecie był trzeci, ale do Woodsa nadrobił blisko minutę, co dało mu ostateczny triumf w wyścigu. Z kolei Kanadyjczykowi nie udało się utrzymać nawet na podium klasyfikacji generalnej. Oprócz Thomasa znaleźli się na nim jeszcze Richie Porte (INEOS Grenadiers) oraz Fausto Masnada (Deceuninck-Quick Step).