Jeździectwo - WKKW: podsumowanie drugiego weekendu Strzegom Spring Open 2021

• Dodał: Kinga Marchela
  • Data publikacji: 02.05.2021, 15:00

W dniach 29.04 - 02.05 już po raz drugi w tym sezonie odbyły się zawody Strzegom Spring Open. Najlepiej z Polaków zaprezentowała się Julia Gillmaier, która konkurs CCI3*-S zakończyła na miejscu drugim.

Na starcie zmagań w Strzegomiu pojawiło się ponad dwieście par, które rywalizowały w siedmiu konkursach międzynarodowych: CCI4*-S, CCI4*-L, CCI3*-S, CCI3*-L, CCI2*-L, CCI1*-INTRO, CNC 2*, a także w klasie CNC 100. Ze względu na sytuację pandemiczną wydarzenie odbyło się w ścisłym reżimie sanitarnym, bez obecności publiczności i mediów.

CCI4*-S

W piątkowym konkursie ujeżdżenia w rozgrywkach CCI4*-S wystartowało 25 par. Najlepszy przejazd wykonał Niemiec Andreas Ostholt na wałachu So Is Et. Para uzyskała wynik 71,31 % przy 28,7 punktach karnych. Równie dobry przejazd wykonali Fouaad Mirza i wałach Seigneur Medicott, którzy po uzyskaniu 30 punktów uplasowali się na miejscu drugim. Podium uzupełniła, pochodząca z Niemiec, Merel Blom. Startując na wałachu The Quizmaster uzyskała wynik 31. Najlepiej z Polaków zaprezentowali się Wiktoria Knap i Quintus 134, którzy z notą 36,6 zajęli miejsce szesnaste. Tuż za nimi znalazł się Kamil Rajnert startujący na klaczy Emilia Of Chin (37,7).

Rozegrana w sobotę próba skoków zaowocowała zmianami w klasyfikacji generalnej konkursu. Ośmiu parom udało się zaprezentować występy poniżej normy czasu (74,00). Na prowadzenie, z czasem 74,75 i jedną zrzutką, wysunęła się Merel Blom. Na drugie miejsce, z jedną zrzutką i czasem 73,03, wysunął się Andreas Dibowski startujący na wałachu Brennus. Na trzecie miejsce, po zdobyciu 8 punktów karnych, spadł prowadzący po ujeżdżeniu Andreas Ostholt (72,02).  Fouaad Mirza, zaliczając dwie zrzutki, spadł na miejsce trzynaste. Wiktoria Knap, przy czasie 75,12 i trzech zrzutkach, spadła na miejsce dwudzieste. Nieco lepiej poszło Rajnertowi, który uzyskując taki sam czas i jedną zrzutkę plasował się na 12 pozycji.

O ostatecznych miejscach zadecydowały przejazdy crossowe. Po najlepszym przejeździe, zdobywając 5,2 punktów karnych, na prowadzenie wysunęła się para z Holandii. Merel Blom i wałach The Quizmaster osiągnęli wynik 40,6, co zadecydowało o ich wygranej. Na drugim miejscu, z wynikiem 43,8 punktów, uplasował się Niklas Lindbäck. Ostatnie miejsce na podium przypadło Andreasowi Dibowskiemu startującemu na wałachu Brennus (44,0). Najwyżej z reprezentantów naszego kraju, na miejscu dziewiątym, sklasyfikowani zostali Kamil Rajnert i Emilia Of Chin, którzy uzyskali wynik 56,9.

CCI4*-L

W piątkowej próbie ujeżdżenia klasy CCI4*-L najlepiej zaprezentowała się para z Nowej Zelandii. Tim Price i wałach Vitali uzyskali 71,35% i 28,7 punktów karnych. Tuż za nimi, z wynikiem 33,3, znaleźli się Jasper Peeters i Jackass PK. Najniższy stopień podium przypadł Julien Despontin startującej na wałachu Clever Man Waf (33,6). Najwyżej sklasyfikowaną polską parą były Małgorzata Koryncka z Canvalencią, które przy 34,4 punktu zajęły miejsce siódme. Wiktoria Knap (Sterntaler 67) i Kamil Rajnert (Gouverneur) zajęli kolejno 13 i 14 pozycję. Mateusz Kiempa na Grand Supreme plasował się na miejscu 21, a Michał Hycki wraz z Moonshine na miejscu 26.

Po próbie crossowej na prowadzenie wysunęła się Mélody Johner, która po próbie ujeżdżeniowej plasowała się na miejscu dziewiątym. Szwajcarka wraz z wałachem Toubleu De Rueire wykonała przejazd bezbłędnie, więc z wynikiem 34,4 wysunęła się na prowadzenie. Tuż za nią, z 38 punktami, znalazł się Beat Sax startujący na wałachu Secret IV. Prowadzący po ujeżdżeniu Tim Price uzyskał wynik 39,1 i spadł na miejsce trzecie.  Małgorzata Koryncka, Wiktoria Knap i Michał Hycki nie ukończyli swojej próby. Kamil Rajnert i Mateusz Kiempa zajęli kolejno 12. i 13. miejsce.

Po skokach prowadzenie odzyskała para z Nowej Zelandii. Tim Price i Vitali oddali bezbłędny przejazd w czasie 73,21 (norma czasu – 76,00). Za nimi, przy czasie 74,05 i po dwóch zrzutkach, uplasowali się Mélody Johner i Toubleu De Rueire. Trzecie miejsce przypadło Merel Blom (75,08). Najlepszym z naszych zawodników okazał się Kamil Rajnert, który z jedną zrzutką i czasem 73,89 zajął miejsce dziewiąte.

CCI3*-S

Najlepszą próbę ujeżdżenia w rozgrywkach CCI3*-S oddała zawodniczka z Niemiec – Vanessa Bölting startująca na wałachu Ready To Go W (28,6).  Drugi najlepszy wynik uzyskała para holenderska – Merel Blom i Crossborder Radar Love N.O.P. (29,2). Trzecie miejsce przypadło Helli Jensen występującej na wałachu Canjo. Para z Niemiec uzyskała wynik 32,5. Najlepiej z Polaków zaprezentowała się Pauline Wieczorek na klaczy Czacza, zdobywając 32,9 i plasując się na miejscu czwartym.

Po skokach na prowadzeniu wciąż pozostała para z Niemiec jednak tym razem byli to Hella Jensen i Canjo. Para wykonała bezbłędny przejazd przy czasie 66,31. Ich rodacy, zaliczając jedną zrzutkę, stracili prowadzenie i zajęli miejsce drugie. Na trzecie miejsce, również z jedną zrzutką, spadła Merel BlomPauline Wieczorek z czasem 67,16 i trzema zrzutkami spadła aż na miejsce 32. Najlepszą polską parą po skokach były Julia Gillmaier i Red Dream Princes, które po bezbłędnym przejeździe w czasie 69,95 sekundy plasowały się na miejscu ósmym.

Próba crossowa nie zaowocowała zmianami na stanowisku lidera. Hella Jensen wykonała bezbłędny przejazd, kończąc rywalizację z wynikiem 32,5 i umacniając się na miejscu pierwszym. Na drugim miejscu znalazła się para reprezentująca nasz kraj. Julia Gillmaier i Red Dream Princes również wykonały bezbłędny przejazd i ukończyły zawody zdobywając 36,8 punktu. Na najniższym stopniu podium uplasowała się Merel Blom (38,4).