TAURON 1. Liga: Politechnika Lublin o krok od awansu
tauron1liga.pl

• Dodał: Seweryn Czernek
  • Data publikacji: 02.05.2021, 21:26

W niedzielne popołudnie na parkietach TAURON 1. Ligi doszło do kolejnych spotkań w decydującej fazie rozgrywek. W rywalizacji finałowej kolejny krok do awansu wykonali siatkarze Politechniki Lublin, którzy po wyrównanym spotkaniu pokonali na wyjeździe BBTS 3:2. W starciu o miejsce na najniższym stopniu podium Gwardia Wrocław wygrała u siebie z Visłą Bydgoszcz 3:1, wyrównując tym samym stan rywalizacji. Kolejne mecze zostaną rozegrane w najbliższy czwartek.

Do niedzielnego pojedynku w lepszych nastrojach podchodzili siatkarze z Lublina, którzy rywalizację o zwycięstwo w rozgrywkach rozpoczęli od pewnej wygranej 3:0 na swoim terenie. Przyjezdni zaliczyli również lepszy start w drugim spotkaniu, jednak bielszczanie zaliczyli skuteczną pogoń w pierwszy secie, by finalnie zapisać go na swoim koncie 25:22. Choć gospodarze w kolejnej odsłonie przez dłuższy czas byli na prowadzeniu, pod koniec pozwolili rywalom się dogonić. Doprowadziło to do wyrównanej walki na przewagi, którą zwycięsko zakończyli siatkarze BBTS-u, wygrywając 30:28. W trzecim secie z prowadzących gospodarzy wyraźnie uleciało powietrze, co skrzętnie wykorzystali rywale, którzy pewnie zwyciężyli do 15. Również czwarta partia padła łupem lublinian, a ich zwycięstwo do 20 oznaczało, że o losach meczu zadecyduje tie-break. W nim szybko przewagę zbudowali siatkarze Politechniki Lublin, którzy mimo ambitnej walki gospodarzy w ostatnich akcjach utrzymali ją do końca, rozstrzygając seta na swoją korzyść wynikiem 13:15. Zwycięscy fazy zasadniczej wygrali tym samym 2:3, podwyższając swoje prowadzenie w rywalizacji o awans do najwyższej rangi rozgrywek. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany atakujący Jakub Ziobrowski, a mecz z niewiarygodną 42-punktową zdobyczą zakończył jego przeciwnik na pozycji Oleg Krikun.

Również w rywalizacji o trzecie miejsce do niedzielnego pojedynku w gorszej sytuacji podchodzili gospodarze. Premierowe starcie przekonującym zwycięstwem 3:0 zakończyli bowiem siatkarze Visły, co stanowiło kiepską sytuację wyjściową dla wrocławian. Zdeterminowani zawodnicy Gwardii dobrze rozpoczęli jednak drugie spotkanie, wypracowując stopniowo przewagę, która pozwoliła im na wygrać pierwszą partię 25:20. Druga odsłona była już zdecydowanie bardziej wyrównana, a obie ekipy co chwilę zmieniały się na prowadzeniu. Zwycięsko zakończyli ją ponownie siatkarze z Wrocławia, którzy pokonując rywali do 23 podwyższyli swoje prowadzenie. Bydgoszczanie nie mieli ochoty łatwo oddawać tryumfu, odskakując stopniowo gospodarzom w trzeciej partii, by finalnie zapisać ją na swoim koncie wynikiem 17:25. Podrażnieni wrocławianie nie pozwolili jednak przeciwnikom rozwinąć skrzydeł w kolejnej odsłonie, wygrywając wyrównaną walkę w czwartym secie 25:23 i tym samym cały pojedynek 3:1. Zwycięstwo Gwardii oznacza dla nich wyrównanie stanu rywalizacji o miejsce na podium, w co duży wkład miał MVP przyjmujący Łukasz Lubaczewski, który był najlepiej punktującym zawodnikiem po obu stronach siatki.

Wyniki niedzielnych pojedynków TAURON 1. Ligi:

Finał

BBTS Bielsko-Biała - LUK Politechnika Lublin 2:3 (25:22, 30:28, 15:25, 20:25, 13:15) (0-2)

Mecz o 3. miejsce

eWinner Gwardia Wrocław - BKS Visła Bydgoszcz 3:1 (25:20, 25:23, 17:25, 25:23) (1-1)

Seweryn Czernek

O igrzyskach piszę od niedawna, ale z igrzyskami jestem już od wielu lat. Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Fanatyk wielu dyscyplin, a w Poinformowanych zajmuję się siatkówką, biathlonem, biegami narciarskimi, tenisem oraz podnoszeniem ciężarów.