La Liga: Barcelona wychodzi zwycięsko z potyczki z Valencią!

• Dodał: Liwia Waszkowiak
  • Data publikacji: 02.05.2021, 22:51

FC Barcelona dorzuca ważne punkty po meczu z Valencią! Nie było to najłatwiejsze zwycięstwo, jednakże Leo Messi wraz z Antoine Griezmannem poprowadzili Blaugranę do wygranej.

FC Barcelona rozpoczęła to spotkanie dość agresywnie. Wynik meczu otworzyć mogła już w 3. minucie, gdy Pedri otrzymał świetną piłkę i oddał bardzo ładny strzał, jednakże tuż obok bramki. Po pierwszym kwadransie inicjatywa stała po stronie Barcy, która miała na swoim koncie już dwie świetne okazje do zdobycia gola – żadnej jednak nie wykorzystała. Defensywa Valencii miała nad czym pracować, szczególnie, że Blaugrana prezentowała się całkiem dobrze. Co prawda, Los Ches powoli szukali sposobu na przebicie się przez obronę gospodarzy, a poskutkowało to groźną sytuacją, której finalnie Jose Gaya nie wykorzystał, gdyż piłka przeleciała obok bramki.

Valencia zaczynała łapać rytm przez co mecz wyglądał coraz ciekawiej. Z każdą minutą robiło się bardziej wyrównanie, Barca zdawała się delikatnie zwalniać, a Valencia momentami niebezpiecznie, choć nieszczególnie pewnie, zwiększała pressing. Z drugiej strony nie było to na tyle groźne, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Kotłowało się w polu karnym gospodarzy, ale mimo tego w pierwszej połowie wynik pozostał niezmienny.

Absolutnie kuriozalna sytuacja rozpoczęła drugą połowę. W 50. minucie po dużym zamieszaniu w polu karnym Marc-Andre ter Stegen upadł na murawę, dzięki czemu po dośrodkowaniu Gabriel Paulista z bliska umieścił piłkę w siatce. Trudno powiedzieć czy była to wina bramkarza Blaugrany, czy też stojącego nieopodal Pedriego. Chwilę później przyjezdni mieli szansę wyrównać wynik spotkania, gdy po zagraniu ręką przez Antonio Latorre Grueso, sędzia wskazał rzut karny. Do uderzenia podszedł Leo Messi, ale chybił. Jednakże podczas chaosu, jaki ogarnął pole karne Valencii, finalnie przy trzeciej próbie wbicia futbolówki do bramki przez Blaugranę, udało się umieścić piłkę w siatce.

Niesamowite emocje na Estadio de Mestalla! I wielki powrót Barcelony z kolejnym ciosem. Antoine Griezmann znalazł się w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie! Frenkie de Jong głową oddał strzał, który Jasper Cillessen zdołał obronić, wtedy Griezmann nabiegł na piłkę i bez problemu umieścił futbolówkę w siatce. Niedługo trzeba było czekać na kolejne piękne, techniczne trafienie, tym razem w wykonaniu Messiego! Z rzutu wolnego Aregntyńczyk posłał perfekcyjnie dokręconą piłkę nad murem, która bez pardonu wpadła do bramki, tym samym dając prowadzenie 3:1 bordowo-granatowym.

Valencia nie padła na kolana i w 84. minucie Carlos Soler oddał piękny i bardzo mocny strzał, wobec którego ter Stegen pozostał bez szans. Gospodarze poczuli krew i próbowali wypracować choćby remis. Pomimo waleczności, Barcelona nie dopuściła do kolejnych błędów, dzięki czemu utrzymała wynik 3:2 i mogła cieszyć się z trzech punktów!

Valencia – Barcelona 2:3 (0:0)

Bramki: 50’ Paulista, 84’ Soler – 57’ 69’ Messi, 63’ Griezmann

Valencia: Cillessen – Correia, Gabriel Paulista, Guillamon (79’ Gameiro), Gaya – Wass, Racic (79’ Oliva), Soler, Latorre Grueso (64’ Diakhaby) – Gomez, Guedes

Barcelona: ter Stegen – Araujo, Pique, Lenglet – Dest (75’ Roberto), de Jong, Busquets, Pedri (75’ Moriba), Alba – Messi, Griezmann

Żółte kartki: 35’ Racic, 58’ Grueso

Sędzia: Jose Sanchez