NHL: zwycięstwo Tampy w Detroit

• Data publikacji: 03.05.2021, 09:30

Dzisiaj rozegrano tylko jeden mecz ligi NHL. Tampa Bay Lightning wygrała na wyjeździe 2:1 z Detroit Red Wings.

W kolejnym spotkaniu Dywizji Centralnej Tampa była zdecydowanym faworytem spotkania. Lightning walczą o wygranie dywizji i jak najlepsze rozstawienie w fazie play-off. Detroit Red Wings to przedostatni zespół tabeli, ale na własnym lodowisku liczył na sprawienie niespodzianki. Skrzydłom nie pomógł w tym początek meczu. Hokeiści Tampy od razu po pierwszym wznowieniu ruszyli w kierunku bramki rywali i w 16. sekund wynik otworzył Blake Coleman. Goście byli stroną dominującą i walczyli o zdobycie kolejnych trafień. Na początku drugiej tercji mocnym strzałem bramkę na 2:0 zdobył Michaił Sergaczew.

Detroit Red Wings nie poddawali się. W 14. minucie drugiej części spotkania gola kontaktowego zdobył Filip Zadina. Gospodarze mieli jeszcze sporo czasu na odrobienie strat, ale w drugiej i trzeciej tercji nie zdobyli bramki. Ostatecznie Tampa Bay Lightning wygrała 2:1 i jest na drugim miejscu w tabeli dywizji. Do prowadzących Carolina Hurricanes tracą zaledwie dwa punkty.

Detroit Red Wings - Tampa Bay Lightning 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Pasjonat sportu, a przede wszystkim igrzysk olimpijskich. Na portalu zajmuję się każdą odmianą kolarstwa, a także narciarstwem dowolnym, snowboardem, piłką ręczną i hokejem na lodzie.