PGNiG Superliga kobiet: niespodzianki w 23. kolejce
Marcin Gadomski / EKS Start Elblag

• Data publikacji: 03.05.2021, 11:48

Pierwszego dnia maja została rozegrana 23. kolejka PGNiG Superligi Kobiet. Doszło w niej do dwóch sporych niespodzianek. W hicie ligi Zagłębie Lubin przegrało z KPR-em Gminy Kobierzyce, a MKS Perła Lublin uległa Piotrcovii.

W Kobierzycach spotkały się drużyny z samego czołówki tabeli ligi, czyli KPR Gminy Kobierzyce podejmował lidera - Zagłębie Lubin. Gospodynie świetnie rozpoczęły mecz od prowadzenia 5:2. Zagłębie odrobiło straty i od stanu 7:10 wyrównało do przerwy na 10:10. Po zmianie stron zespół z Kobierzyc odpowiedział trzema bramkami, a potem miał nawet cztery gole przewagi. Drużyna gości ponownie doprowadziła do remisu. Końcówka nie przyniosła rozstrzygnięcia i po 60 minutach było 23:23. KPR w ostatniej minucie przejął piłkę, a bramkę na remis rzuciła Aleksandra Tomczyk. Uskrzydlony tym zdarzeniem zespół gospodarzy wygrał serię rzutów karnych.

Do jeszcze większej niespodzianki doszło w Piotrkowie Trybunalskim. MKS Perła Lublin przyjechał na mecz z Piotrcovią po wygranej w zaległym meczu 20. kolejki z Ruchem Chorzów. Po wyrównanym meczu gospodynie triumfowały 27:26, a zwycięską bramkę dla Piotrcovii rzuciła Magda Więckowska. Zespół z Lublina spadł w tabeli za KPR, do którego ma punkt straty. MKS ma dziesięć oczek zapasu nad czwartą Piotrcovią.