PKO Ekstraklasa: Cracovia zapewnia sobie utrzymanie w lidze

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 03.05.2021, 19:26

W spotkaniu 28. kolejki PKO Ekstraklasy naprzeciwko siebie stanęły zespoły Cracovii oraz Górnika Zabrze. Ostatecznie to podopieczni Michała Probierza okazali się lepsi, wygrywając 1:0.

Przed meczem ciężko było wskazać faworyta, ponieważ obie drużyny w tym sezonie nie zachwycają. Cracovia wciąż nie mogła być pewna utrzymania. Pewne pozostanie w lidze gwarantowała jej ewentualna wygrana w dzisiejszym spotkaniu. Z kolei Górnik gra bardzo nierówno w rundzie wiosennej. Piorunująco rywalizację rozpoczęły "Pasy", zdobywając bramkę już w 3. minucie. Marcos Alvarez fantastycznym podaniem piętą wyprowadził Pelle van Amersfoorta na czystą pozycję, a Holender posłał piłkę do Sergiu Hancy, który pewnie zdobył gola. Dwadzieścia minut później niezłą okazję miał Jesus Jimenez, ale jego strzał nie był najlepszy i pewnie futbolówkę Lukas Hrosso. Chwilę później szansę na zapisanie się na liście strzelców miał van Amersfoort, lecz piłka przez niego uderzona przeleciała tuż nad poprzeczką. Do końca pierwszej części gry nie zobaczyliśmy już klarownych sytuacji strzeleckich i ta zakończyła się prowadzeniem gospodarzy.

Po rozpoczęciu drugiej połowy bardzo dobrą okazję miał Jimenez, jednak Hiszpan nie oddał najlepszego strzału. Napastnik Górnika celne uderzenie oddał w 71. minucie, ale jego próba nie sprawiła problemów wprowadzonemu w przerwie Karolowi Niemczyckiemu. W końcowej fazie spotkanie do wyrównania mógł doprowadzić Richmond Boakye. Ghańczyk miał pecha, ponieważ jego strzał głową odbił się od poprzeczki. W ostatniej akcji meczu bardzo dobrą obroną popisał się Niemczycki i to ostatecznie Cracovia wygrała 1:0, zapewniając sobie utrzymanie w lidze.

Cracovia - Górnik Zabrze 1:0 (1:0)

Bramki: 3' Hanca

Cracovia: Hrosso (46' Niemczycki) - Rapa, Marquez, Rodin, Rocha - Sadiković (74' Dimun), Lusiusz - Hanca (70' Kosecki), van Amersfoort, Siplak (57' Piszczek) - Alvarez (46' Loshaj)

Górnik Zabrze: Chudy - Paluszek (46' Masouras), Wiśniewski, Gryszkiewicz - Pawłowski, Kubica, Manneh (83' Rostkowski), Nowak, Janza - Jimenez, Sobczyk (72' Boakye)

Żółte kartki: 38' Alvarez, 42' Siplak, 65' Rocha - 40' Sobczyk, 67' Kubica, 68' Wiśniewski, 79' Jimenez, 86' Boakye

Sędzia: Damian Kos