EBL: Stal Ostrów o krok od tytułu

• Data publikacji: 03.05.2021, 21:23

Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski jest bardzo blisko zdobycia mistrzostwa Polski. W czwartym meczu ostrowianie wygrali 95:80 z Zastalem Zielona Góra i w serii prowadzą już 3:1.

Jesteśmy coraz bliżej końcowych rozstrzygnięć w Energa Basket Lidze. Poprzedni, trzeci mecz serii był najbardziej wyrównany, a Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski zapewniła sobie zwycięstwo i tym samym prowadzenie 2:1 w serii dopiero w ostatnich minutach. Wygrana w dzisiejszym spotkaniu gospodarzy bańki oznaczałaby, że byliby bardzo blisko zdobycia mistrzostwa. Zastal chciał za wszelką cenę doprowadzić do remisu w serii, aby nie znaleźć się w bardzo trudnej sytuacji.

Czwarty mecz serii od samego początku był wyrównany. Zastal po dwóch celnych trójkach Janisa Berzinsa wyszedł na prowadzenie 13:9. Stal nie pozwoliła rywalom odskoczyć, a po rzucie zza łuku Jakuba Garbacza w ostatniej minucie pierwszej kwarty wygrywała 23:19. Potem punkty dla gości zdobył David Brembly i po dziesięciu minutach było 23:21. Od stanu 24:26 zielonogórzanie nie zdobyli punktów przez cztery minuty, a bardzo skuteczna Stal to wykorzystała, odskakując na 38:24. Na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy po rzucie za trzy punkty Chrisa Smitha różnica wzrosła do ponad dwudziestu punktów - 48:27. Potem przewaga ostrowian jeszcze się powiększyła i do przerwy było aż 57:33. Zastal przegrał drugą kwartę 12:34, więc po zmianie stron potrzebował dużo lepszej gry, aby powalczyć ze Stalą.

Trzecia kwarta należała do Zastalu, który wygrał ją 24:13. Taka odsłona gry zakończyła się akcją 3+1 Krisa Richarda. Przed czwartą kwartą Stal prowadziła 70:57, ale nie była jeszcze pewna zwycięstwa, bo zespół Żana Tabaka czuł się coraz pewniej. Mistrzowie Polski z poprzedniego sezonu nie byli jednak w stanie nawet zmniejszyć różnicy do mniej niż dziesięciu punktów. Stal utrzymywała kilkunastopunktową zaliczkę i ostatecznie zwyciężyła 95:80. Tym samym ostrowianie prowadzą 3:1 w finale i są jedną wygraną od zdobycia mistrzostwa. Pierwsza szansa na zamknięcie serii i sezonu już jutro. Dzisiaj liderami Stali byli: James Florence (25 pkt.), Chris Smith (20 pkt.) i Jakub Garbacz (17 pkt.). Dla Zastalu 21 oczek rzucił Geoffrey Groselle.

Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski - Zastal Zielona Góra 95:80 (23:21, 34:12, 13:24, 25:23)

Stal: Florence 25, Smith 20, Garbacz 17, Kell 12, Andersson 10, Sobin 6, Kucharek 3, Ogden 2, Ryżek 0, Mokros 0, Pławucki, Wojciechowski

Zastal: Groselle 21, Brembly 14, Richard 12, Berzins 11, Bowlin 9, Put 5, Freimanis 3, Koszarek 3, Williams 2, Sulima 0, Traczyk, Porada.