Tenis - ATP Madryt: porażka Hurkacza w 1. rundzie
sirobi 2019

• Dodał: Mateusz Czuchra
  • Data publikacji: 04.05.2021, 13:38

Hubert Hurkacz przegrał już w 1. rundzie zawodów rangi ATP Masters 1000 w stolicy Hiszpanii. Lepszy w trzysetowym boju od Polaka okazał się John Millman. Polski tenisista w drugim secie nie wykorzystał trzech piłek meczowych. Następnym przeciwnikiem Australijczyka będzie Daniel Evans.

Po blisko trzytygodniowej absencji od udziału w rozgrywkach ATP, Hubert Hurkacz powrócił na korty ziemne w bardzo dobrej dyspozycji. Pomimo, że w pierwszej partii przez jedenaście gemów kibice nie mieli okazji na ujrzenie choćby jednego break pointa, to polski tenisista wykorzystał swoją pierwszą szansę na przełamanie serwisu swojego rywala i zapisał seta na swoje konto wynikiem 7:5.

Druga odsłona spotkania "Hubiego" i Johna Millmana przebiegała w podobny sposób - obaj zawodnicy pewnie utrzymywali swoje podania. W gemie numer siedem, dwóch okazji na przełamanie nie wykorzystał Hurkacz. W kolejnej części obydwaj pewnie wygrywali gemy serwisowe, a o rozstrzygnięciu drugiej części zadecydował tie-break.

W 13. gemie tego seta od początku stroną przeważającą był wrocławianin. 24-latek nie zachował jednak koncentracji do samego końca i nie wykorzystał trzech piłek meczowych. Natomiast przy pierwszej piłce setowej dla Millmana, Polak popełnił podwójny błąd serwisowy i do rozstrzygnięcia pojedynku potrzebne było rozegranie kolejnego seta.

Hurkacz trzecią partię otworzył w najlepszy możliwy sposób - przełamał swojego rywala do "0". Niestety reprezentant Australii już w czwartym gemie przełamał Polaka i wyrównał stan meczu. W kolejnej fazie uwidoczniła się przewaga Millmana, którą wykorzystał przełamując serwis Hurkacza po raz drugi w tej partii. Ostatecznie 31-latek wygrał decydującego seta 6:3.

Na naszego reprezentanta w Madrycie czekać będzie rywalizacja deblowa, w której Polak weźmie udział w parze z Felixem Auger-Aliassime. Natomiast na Australijczyka w drugiej rundzie singla czekać będzie starcie z Danielem Evansem.

Hubert Hurkacz (POL)[12] - John Millman (AUS) 7:5, 6(7):7, 3:6