Liga Mistrzów: Chelsea wygrywa i melduje się w finale

• Data publikacji: 05.05.2021, 22:52

W środę, 5 maja, rozegrano rewanżowy mecz półfinałowy Ligi Mistrzów. Na Stamford Bridge Chelsea Londyn podejmowała Real Madryt. W środowej rywalizacji lepsi okazali się londyńczycy, którzy wygrali 2:0 i awansowali do finału Ligi Mistrzów, gdzie zmierzą się z Manchesterem City. Zwycięskie bramki dla "The Blues" strzelali Timo Werner i Mason Mount.

W zeszłotygodniowym spotkaniu na Estadio Alfredo Di Stefano w Madrycie padł remis 1:1, a bramki strzelali Christian Pulisic (Chelsea) i Karim Benzema (Real). Taki rezultat spowodował, że dzięki golowi zdobytemu na wyjeździe, w dzisiejszym pojedynku delikatny handicap posiadali "The Blues". W pierwszych minutach przewagę w posiadaniu piłki mieli zawodnicy Realu Madryt, jednak kompletnie nic z tej przewagi nie wynikało. W 10. minucie na strzał z daleka zdecydował się Toni Kroos (Real), ale jego uderzenie pewnie wyłapał Edouard Mendy (Chelsea). Chwilę później dwa razy gorąco zrobiło się w polu karnym "Królewskich", ale dwa razy bardzo dobrze spisał się Thibaout Courtois (Real), który nie pozwolił gospodarzom na zdobycie bramki.

W 18. minucie świetną akcję rozegrali gospodarze. Timo Werner (Chelsea) otrzymał piękną płaską centrę z lewej strony boiska i umieścił piłkę w siatce, jednak sędzia odgwizdał spalonego i bramka nie została uznana. W 23. minucie Vinicius Junior (Real) znalazł się w polu karnym londyńczyków i z jego prawej strony wrzucał piłkę pod bramkę do Karima Benzemy (Real), ale ten nie zdołał do niej doskoczyć i Chelsea zaczynała od własnej bramki. Kilka minut później Francuz dostał futbolówkę przed polem karnym i szybko zdecydował się na strzał, który fantastycznie obronił E. Mendy.

W 28. minucie N'Golo Kante (Chelsea) wyprowadził fantastyczną akcję i podał do wychodzącego na wolne pole Kaia Havertza (Chelsea), ten jednak trafił w poprzeczkę, ale do piłki doskoczył Werner i głową umieścił ją w pustej bramce. W 36. minucie genialne podanie otrzymał Benzema, który wysoko wyskoczył do piłki i miał świetną sytuację do zdobycia bramki, ale jego uderzenie głową trafiło prosto w ręce E. Mendy'ego. Do końca 1. połowy na boisku nie wydarzyło się już nic więcej.

Druga część meczu bardzo dobrze mogła rozpocząć się dla gospodarzy. Ładne dośrodkowanie z lewej strony boiska otrzymał Havertz, ale jego strzał głową ponownie tylko odbił się od poprzeczki. W 53. minucie Mason Mount (Chelsea) otrzymał świetne podanie piętką i znalazł się w polu karnym sam na sam z Courtoisem, ale jego uderzenie przeleciało wysoko nad poprzeczką. Anglik zmarnował doskonałą okazję. Kilka chwil później Jorginho (Chelsea) podał piłkę do wybiegającego przed obrońców Havertza. Niemiec przejął futbolówkę i znalazł się w polu karnym, a na jego drodze stał tylko bramkarz Realu. Jednak były zawodnik Bayeru Leverkusen kolejny już raz zmarnował doskonałą sytuację, tym razem strzał Havertza zatrzymał Belg.

W 66. minucie po nieudanym rzucie wolnym Realu z kontrą ruszyli podopieczni Thomasa Tuchela. Tuż przed bramką Werner odegrał na lewo do Kante, który miał już przed sobą tylko bramkarza Realu, jednak Courtois drugi raz z rzędu doskonale obronił i wciąż dawał nadzieję Realowi. Dziesięć minut później Pulisic przedarł się piłką obok piłkarzy "Królewskich" i zagrał płaską centrę przed bramkę Realu, ale tam z futbolówką minimalnie minął się Havertz. W 85. minucie gospodarze zabawili się z obrońcami Realu w ich polu karnym. Kante odegrał na lewą stronę do Puliscia, a ten położył Courtoisa i zagrał do Mounta, który wpakował piłkę do pustej bramki. Tym samym Chelsea wbiła gwóźdź do trumny Relu Madryt i awansowała do finału.

Chelsea Londyn - Real Madryt 2:0 (1:0)
Dwumecz: 3:1 dla Chelsea Londyn

Bramki: 28' Werner, 85' Mount

Chelsea: E. Mendy - Rudiger, Silva, Christensen - Chilwell, Jorginho, Kante, Azpilicueta (88' James) - Mount (88' Ziyech), Werner (67' Pulisic), Havertz (90+4' Giroud)

Real: Courtois - F. Mendy (63' Valverde), Ramos, Militao, Nacho - Modric, Casemiro (76' Rodrygo), Kroos - Hazard (89' Mariano), Benzema, Vinicius Jr. (63' Asensio)

Żółte karki: 14' Jorginho, 39' Christensen, 88' Mount - 37' Ramos, 62' Nacho, 72' Kroos, 90' Valverde

Sędzia: Daniele Orsato