Koszykówka - 1. liga: Górnik Wałbrzych zagra o ekstraklasę

• Dodał: Filip Munyama
  • Data publikacji: 05.05.2021, 22:49

Górnik Wałbrzych pokonał WKK Wrocław 89:70 w piątym meczu półfinału i zagra z Grupą Sierleccy-Czarni Słupsk o awans do ekstraklasy. Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Kamil Zywert, który zdobył 23 punkty.

Wyrównaną serię półfinałową zakończył bardzo jednostronny mecz. Gospodarze kontrolowali wydarzenia na parkiecie niemalże przez całe spotkanie. Już w pierwszej kwarcie Górnik wyszedł na ośmiopunktowe prowadzenie, a po pierwszej połowie wałbrzyszanie prowadzili 50:37. W trzeciej ćwiartce dwoił się i troił Michał Jędrzejewski (16 punktów). Na ekipę z Wałbrzycha było to jednak za mało. Skutecznymi akcjami odpowiadali mu Jan Malesa i Kamil Zywert, a po rzucie Damiana Durskiego (12 punktów) spod kosza przewaga gospodarzy wzrosła do 18 punktów. Ostatnia kwarta nie przyniosła już za wiele emocji. Górnik był tego dnia o wiele lepiej dysponowany w rzutach trzypunktowych i też lepiej dochodził do pozycji. Wrocławianie oddali zaledwie 12 rzutów za trzy i trafili cztery z nich, z kolei Górnik trafił 10 z 25 rzutów. Górnik o awans do ekstraklasy zagra teraz z Grupą-Sierleccy Czarni Słupsk. Pierwsze starcie odbędzie się w sobotę, 8. maja w Słupsku.

Górnik Trans.eu Wałbrzych 89:70 WKK Wrocław (28:20, 22:17, 19:14, 20:19)

Stan rywalizacji: Wałbrzych 3:2 Wrocław