Droga do Tokio #75: światowy turniej zapaśników i kwalifikacje kajakarzy górskich [ZAPIS LIVE]

Droga do Tokio #75: światowy turniej zapaśników i kwalifikacje kajakarzy górskich [ZAPIS LIVE]

  • Dodał: Igor Wasilewski
  • Data publikacji: 06.05.2021, 18:42

Rozpoczynamy kolejne dni z zawodami kwalifikacyjnymi do igrzysk olimpijskich w Tokio. Od czwartkowego poranka do rywalizacji o przepustki olimpijskie przystąpią w Sofii polscy zapaśnicy. Nieco później swoją drogę na japońską imprezę rozpoczną na Mistrzostwach Europy polscy kajakarze górscy.

 

 

 

STARTY POLAKÓW

 

Zapasy - przepustki na igrzyska wywalczą finaliści turnieju

 

kat. do 65 kilogramów

Magomedmurad Gadżijew (POL) - Gabriel Janatsch (AUT) 11-0

Magomedmurad Gadżijew (POL) - Niurgun Skriabin (BLR) 4-2

Magomedmurad Gadżijew (POL) - Beka Lomtadze (GEO) 2-1

walka o igrzyska - Magomedmurad Gadżijew (POL) - Jordan Oliver (USA) 3-2

 

kat. do 86 kilogramów

Zbigniew Baranowski (POL) - Noel Torres Chacon (MEX) 7-2

Zbigniew Baranowski (POL) - Domenic Abou Nader (LBN) 10-0

Zbigniew Baranowski (POL) - Hovhannes Mkhitaryan (ARM) 12-2

walka o igrzyska - Sohsuka Takatani (JPN) -  Zbigniew Baranowski (POL) 2-7 

 

kat. do 97 kilogramów

Radosław Baran (POL) - Takeshi Yamaguchi (JPN) 3-2

Albert Saritov (ROU) - Radosław Baran (POL) 9-6

 

kat. 125 kilogramów

Robert Baran (POL) - Donghwam Kim (KOR) 10-0

Sergei Kozyrev (RUS) - Robert Baran (POL)  7-1

 

 

Kajakarstwo górskie - przepustka na igrzyska dla najlepszego kraju, który nie wywalczył dotąd kwalifikacji w danej konkurencji

 

14:00 - K1 kobiet - 1. seria - (Dominika Brzeska, Natalia Pacierpnik, Klaudia Zwolińska) - kwalifikacja na igrzyska zdobywa wcześniej

14:54 - K1 mężczyzn - 1. seria - (Krzysztof Majerczak, Mateusz Polaczyk, Michał Pasiut)

16:15 - K1 kobiet - 2. seria - (Dominika Brzeska) - kwalifikacja na igrzyska zdobywa wcześniej

16:50 - K1 mężczyzn - 2. seria - (Mateusz Polaczyk)

 

Relacja na żywo

Tym samym kończymy relację z pierwszego dnia zmagań o igrzyska zapaśników oraz kajakarzy górskich. Jutro dołączą do nich także teakwondziści, którzy rozpoczną europejski turniej kwalifikacyjny do Tokio. Relację live rozpoczniemy o 8 czasu polskiego.

Zapasy - Skład turniejów olimpijskich wolniaków znany. Ostatnimi zdobywcami przepustek w najwyższej kategorii (125 kg) zostali Rosjanin Kozyrev, który ćwierćfinale pokonał Roberta Barana, oraz Hindus Sumit.

Zapasy - Nie ma co się oszukiwać, to co najważniejsze tego wieczora dla polskich kibiców, zakończyło się. Kronikarski obowiązek nakazuje przedstawić jednak kolejnych zdobywców kwalifikacji na imprezą czterolecia. Są to Włoch Conyedo Ruano i pogromca Radosława Barana, Rumun Albert Saritov.

Zapasy - Słowak Makoev zdobywcą kolejnego biletu do Tokio.

Zapasy - To nie był wymarzony przebieg walki dla naszego reprezentanta. Takatani prowadził 5:0, Baranowski odrobił dwa punkty, decydujący cios należał jednak do przeciwnika. To on pojedzie na igrzyska.

Zapasy - Walkę o igrzyska rozpoczął Zbigniew Baranowski, przeciwnikiem Japończyk Takatani.

Zapasy - Ukrainiec Mykhailov i Białorusin Kadimagomedov kolejnymi zdobywcami olimpijskich kwalifikacji.

Zapasy - Chwila przerwy od największych emocji. Nadchodzą rozstrzygnięcia w kategorii do 74 kilogramów.

Zapasy - Brawo Magomedmurad Gadżijew!!! Amerykanin atakował odrobił dwa punkty do naszego rodaka, ale ostatecznie to do polskiego związku powędruje olimpijska kwalifikacja.

Zapasy - Wygląda na to, że Polak zneutralizował ekwilibrystyczny styl walki Amerykanina. Do przerwy 3:0.

Zapasy - Bardzo dobry początek w wykonaniu Gadżijewa. Polak prowadzi do 2:0, w dodatku przeciwnik ma 30 sekund na wykonanie akcji.

Zapasy - Teraz kolej na Gadżijewa i jego amerykańskiego oponenta.

Zapasy - Zakończył się też pierwszy z pojedynków w interesującym nas limicie wagowym 65 kilogramów. Grek Pilidis pokonał w nim Słoweńca Habata.

Zapasy - Po pierwszych dwóch finałowych walkach cieszą się kibice w Mongolii i Japonii. To reprezentantów ich krajów zobaczymy w olimpijskim turnieju kategorii do 57 kilogramów.

Zapasy - Rozpoczęły się walki o ostatnie miejsca na turnieju wolniaków w Tokio. W najniższej kategorii (do 57kg) powalczą Japończyk Takahashi z Kubańczykiem Andreu Ortegą oraz Azer Edisherashvili z Mongołem Erdenebatem.

Kajakarstwo górskie - W przerwie nie może być nudno. Długo zajęło sędziom analizowanie przejazdu Polaczyka. Ostatecznie uznali oni jednak, że Polak ominął jedną z bramek. W związku z tym przyznano mu karę 50 karnych sekund, która wyrzuca go z czołowej dziesiątki premiowanej awansem.

Krótka przerwa w relacji. Już za pół godziny początek sesji wieczornej zapaśników. Tam walki o igrzyska Magomedmurada Gadżijewa i Zbigniewa Baranowskiego.

Kajakarstwo górskie - O kwalifikację do Tokio walczyć będziemy z Ukraińcami, Wegrami, Irlandczykami i Belgami.

Kajakarstwo górskie - W sobotnich półfinałach będzie mieli trzech zawodników, a więc potencjalnie trzy szanse na wynik dający przepustkę olimpijską.

Kajakarstwo górskie - Doskonały przejazd Polaczyka daje mu wygraną w drugiej serii eliminacyjnej.

Kajakarstwo górskie - Cały czas trwa rywalizacja panów w K1. Prowadzi Irlandczyk Hendrick. Mateusz Polaczyk wystartuje jako trzeci od końca.

Kajakarstwo górskie - W międzyczasie rozpoczął się ostatni akcent czwartku na torze w Ivrei. Przypomnijmy, że wśród kajakarzy walczących w drugiej serii eliminacyjnej mamy swojego reprezentanta, Mateusza Polaczyka.

Kajakarstwo górskie - Inaczej niż w przypadku panów, u pań rozstrzygnęła się kwestia olimpijskiej przepustki. Powędruje ona do Szwajcarii, która jako jedyna spośród niemających kwalifikacji krajów, ma swoją reprezentantkę w półfinale.

Kajakarstwo górskie - Niestety, przypuszczenia się sprawdzają. Nie zobaczymy Dominiki Brzeskiej w sobotnim półfinale (21. miejsce). Zwyciężczynią drugiej eliminacyjnej serii Elizka Mintalova ze Słowacji.

Kajakarstwo górskie - Dobry początek, bardzo duże trudności na bramkach numer 14 i 15, a w konsekwencji niesatysfakcjonujący czas, który nie da zapewne awansu do kolejnej rundy. Tak w skrócie opisać można występ zawodniczki KKS Start Nowy Sącz.

Kajakarstwo górskie - Rozpoczęła się druga seria eliminacyjna w K1 pań. Za chwilę na trasę wyruszy Dominka Brzeska.

Kajakarstwo górskie - Przejazd Jiriego Prskavca kończy pierwszą serię eliminacji. W pierwszej trzydziestce, która ma zapewniony występ w półfinale mamy Krzysztofa Majerczaka oraz Michała Pasiuta. Mateusz Polaczyk, podobnie jak Dominika Brzeska, wystartuje w drugiej serii.

Kajakarstwo górskie - Dobry przejazd Pasiuta, bezbłędna próba zapewnia Polakowi awans do sobotniej rywalizacji.

Kajakarstwo górskie - Ostatni z naszych, Michał Pasiut, na starcie.

Kajakarstwo górskie - Po przejeździe Polaka z awansu cieszył się Belg de Coster. Oznacza to, że kwestia olimpijskiej przepustki nie rozstrzygnie się dziś. W półfinale mamy już bowiem co najmniej dwóch reprezentantów krajów bez przepustki do Tokio.

Kajakarstwo górskie - Błąd Mateusz Polaczyka sprawia, że reprezentant Polski ląduje dopiero na 14. miejscu i wciąż nie jest pewny awansu.

Kajakarstwo górskie - Bardzo dobry przejazd Biało-Czerwonego daje mu pozycję lidera i pewność awansu do kolejnej rundy.

Kajakarstwo górskie - Krzysztof Majerczak już na starcie. Liczymy na solidny przejazd naszego reprezentanta.

Zapasy - Atrakcyjny pojedynek Amerykanina i Ukraińca zakończony zwycięstwem tego pierwszego. Przed Gadżijewem nie lada wyzwanie.

Zapasy - Niewiadomą pozostaje już tylko rywal dla Gadżijewa. Będzie nim ktoś z dwójki Gor Ogannesyan (Ukraina), Jordan Oliver (USA)

Kajakarstwo górskie - Występy Krzysztofa Majerczaka, Mateusza Polaczyka i Michała Pasiuta rozpoczną się w okolicach godziny 15:30.

Kajakarstwo górskie - Rozpoczęła się rywalizacja panów, która pod ma spore znaczenie w kontekście walki o igrzyska.

Zapasy - W końcówce kara za pasywność dla Lomtadze. Jest kolejna szansa na przepustkę do Tokio!

Zapasy - Trwa wyrównana i defensywna walka, czuć stawkę pojedynku. Na razie 1:1 premiujące Polaka.

Zapasy - Na macie jest już Magomedmurad Gadżijew.

Kajakarstwo górskie - Zakończyła się pierwsza eliminacyjna seria w K1 kobiet na ME w Ivrei. Przypomnijmy pewne awansu do półfinału są już Klaudia Zwolińska i Natalia Pacierpnik. Dominika Brzeska powalczy natomiast w drugiej serii, która rozpocznie się o 16:15.

Judo - Mamy również krótki meldunek z Kazania. Agata Ozdoba-Błach awansowała do finału kategorii do 63 kilogramów kobiet, a to oznacza dla niej kolejny spory punktowy zastrzyk w rankingu olimpijskim.

Zapasy - Znany jest już przeciwnik Baranowskiego. Polak powalczy o bilet do Tokio z Japończykiem Takatanim.

Kajakarstwo górskie - Mimo błędu na bramce podjazdowej w ostatnim sektorze, Zwolińska wyprzedza Pacierpnik. Mamy więc dwie Biało-Czerwone w kolejnej rundzie.

Kajakarstwo górskie - Bezbłędny przejazd Natalii Pacierpnik, trzecie miejsce w klasyfikacji i Polka melduje się w półfinale.

Kajakarstwo górskie - Prowadząca Niemka Cindy Poeschel ma już zapewniony awans do półfinału, za moment po sobie tor w Ivrei przepłyną dwie Polki, Natalia Pacierpnik i Klaudia Zwolińska.

Zapasy - W sesji porannej pozostał nam już jedynie ostatni występ Magomedmurada Gadżijewa. Jeśli wygra z Gruzinem Lomtadze, wieczorem powalczy o Tokio.

Zapasy - Mamy koniec walki. Baranowski zdołał zakończyć rywalizację przed czasem. W wieczornej sesji będziemy mieli więc polskie starcie o igrzyska.

Zapasy - Tak jest! Ormianin atakuje, ale to Baranowski zdobywa punkty. Mamy już 7:2 dla naszego reprezentanta.

Kajakarstwo górskie - Pierwsza z Polek - Dominika Brzeska nie poradziła sobie z trudami toru. Aż 54 punktów karnych oznacza, że na pewno będzie musiała szukać szczęścia w drugiej serii eliminacyjnej.

Zapasy - Pierwsze punkty dla rywala, ale tuż przed przerwą swoje możliwości pokazał też Polak. Na tablicy wyników 2:2 premiujące awans naszego rodaka.

Zapasy - Błyskawicznie na macie melduje się kolejny z Polaków. Zbigniew Baranowski rozpoczął walkę z Ormianinem Mkhitaryanem.

Kajakarstwo górskie - Przypomnijmy, w tej konkurencji reprezentantka Polski zapewniła sobie już występ na igrzyskach. Dla Biało-Czerwonych trwający wyścig jest więc tylko i aż eliminacjami do półfinału Mistrzostw Europy.

Zapasy - Koniec marzeń o igrzyskach dla Roberta Barana. Porażka 1:7, i to Kozyrev dostanie szansę walki o imprezę czterolecia.

Kajakarstwo górskie - Pierwszy meldunek z Mistrzostw Europy w kajakarstwie górskim. Jako pierwsze na torze we włoskiej miejscowości Ivrea prezentują się panie w K-1. Po przepustkę olimpijską sięgnie najlepsza reprezentantka kraju, który nie zdobył dotąd kwalifikacji.

Zapasy - Rosjanin włączył piąty bieg. Rzut za cztery punkty dla przeciwnika.

Zapasy - Przerwa przy prowadzeniu 1:0 dla naszego reprezentanta. Zapaśnicze szachy na poważnym europejskim poziomie trwają w najlepsze.

Zapasy - Rozpoczęła się walka Barana. Polak ma już na swoim koncie punkt za pasywność rywala.

Zapasy - Na matę wyjdzie zaraz Robert Baran. Po drugiej stronie Sergiei Kozyrev. Rosjanin ma w dorobku mistrzostwo olimpijskie, jednak jest to tytuł młodzieżowy.

Zapasy - Kolejnym rywalem Gadżijewa będzie Gruzin Lomtadze.

Zapasy - Skriabin chciał wykonać decydujący o awansie rzut, ale to Polak popisał się akcją z kontry. Mamy kolejnego reprezentanta w ćwierćfinale turnieju w Sofii.

Zapasy - Jest wyrównanie Polaka przed przerwą. Na macie wydarzyć może się jednak jeszcze bardzo wiele.

Zapasy - Nie zaczęło się to dla nas najlepiej. Szybkie zejście do parteru Skriabina i Gadżijew przegrywa 0:2.

Zapasy - Polak i Białorusin na macie.

Zapasy - Jeszcze trochę czasu dzieli nas od kolejnej walki Mogamedmurada Gadżijewa. Należy więc przybliżyć nieco sylwetkę jego przeciwnika. Niugrun Skriabin to urodzony w Jakucji białoruski zapaśnik, którego największym jak dotąd sukcesem jest wicemistrzostwo Europy z ubiegłego roku.

Zapasy - Hovhannes Mkhitaryan z Armenii pokonał 6:4 Portorykańczyka Ramosa. Ormianin spotka się w ćwierćfinale ze Zbigniewem Baranowskim.

Zapasy - W międzyczasie poznaliśmy rywala Roberta Barana w ćwierćfinale kategorii 125 kilogramów. Będzie to Rosjanin Sergei Kozyrev.

Zapasy - Koniec walki. Polak przed czasem pokonuje Libańczyka i melduje się w ćwierćfinale kategorii do 86 kilogramów.

Zapasy - Baranowski konsekwentnie punktuje przeciwnika. Do przerwy prowadzi 5:0.

Zapasy - Szybka akcja i na tablicy wyników 2:0 dla Biało-Czerwonego.

Zapasy - Kolejnym starciem z udziałem polskiego zawodnika będzie walka 1/8 finału w kategorii do 86 kilogramów pomiędzy Zbigniewem Baranowskim a Libańczykiem Domeniciem Abou Naderem.

Zapasy - Polak odpowiedział znakomitą akcją za 4 punkty, obejmując prowadzenie. W kolejnym fragmencie trwała zacięta rywalizacja, z której zwycięsko wyszedł rumuński zapaśnik, triumfując 9:6.

Zapasy - Na początku drugiej rundy Radosław Baran był bardzo aktywny, jednak dobry chwyt pozwolił rumuńskiemu zawodnikowi na doprowadzenie do rezultatu 3:0 na swoją korzyść.

Zapasy - Pierwsza runda polsko-rumuńskiej konfrontacji była dosyć wyrównana, jednak na półmetku rywalizacji to bardziej utytułowany Albert Saritov ma minimalną przewagę, prowadząc 1:0.

Zapasy - Już za chwilę na sofijskiej macie po raz kolejny pojawi się Radosław Baran. Przed Polakiem spore wyzwanie, ponieważ w walce o ćwierćfinał zmierzy się z brązowym medalistą igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro Rumunem Albertem Saritovem.

Zapasy - Rywalizacja w stolicy Bułgarii rozpoczęła się bardzo dobrze dla reprezentantów Polski. Jak dotąd każdy z biało-czerwonych stoczył po jednej zwycięskiej walce, wykonując krok w kierunku zdobycia kwalifikacji na tokijskie igrzyska.

Zapasy - W ćwierćfinale zapaśnik pochodzący z Jarocina zmierzy się z Rosjaninem Siergiejem Kozyrewem lub Bułgarem Georgim Iwanowem.

Zapasy - Druga runda była pokazem umiejętności Roberta Barana. Polak zaprezentował kilka ciekawych chwytów i zakończył walkę przed czasem.

Zapasy - W początkowej fazie walki obserwowaliśmy próbę sił. Później polski zawodnik przejął inicjatywę, a pierwsza runda zakończyła się jego zwycięstwem 2:0.

Zapasy - Obaj zawodnicy są już na macie.

Zapasy - Za chwilę rozpocznie się starcie Roberta Barana z Donghwan Kimem

Zapasy - W 1/8 finału Gadżijew, a więc mistrz Europy z 2020 roku w kategorii do 70 kilogramów zmierzy się z wicemistrzem Europy 2020 w kategorii do 65 kilogramów Białorusinem Niurgunem Skriabinem.

Zapasy - Mogemdmurad Gadżijew świetnie rozpoczął walkę o olimpijską przepustkę. Polak nie pozostawił złudzeń Gabrielowi Janatschowi, zwyciężając przed czasem.

Zapasy - Znakomity początek Mogemdmurada Gadżijewa. Polak zdominował rywala i wygrał pierwszą rundę 6:0.

Zapasy - Na macie już pojawili się Mogemdmurad Gadżijew i Gabriel Janatsch.

Zapasy - Zawodnik pochodzący z Dagestanu rozpocznie rywalizację od starcia z Gabrielem Janatschem. Austriak nie może się poszczycić sukcesami na imprezach rangi mistrzowskiej. Z kolei Robert Baran zawalczy z Koreańczykiem Donghwan Kimem, który w 2019 roku zdobył brązowy medal mistrzostw Azji.

Zapasy - Wciąż czekamy na walki Mogemdmurada Gadżijewa i Roberta Barana.

Zapasy - Zarówno pierwszy jak i drugi powinien pojawić się na macie w trakcie najbliższych kilkunastu minut. Rywalem Gadżijewa będzie Austriak Janatsch, na przeciwko Barana stanie Koreańczyk Kim. Obaj przeciwnicy w zasięgu naszych reprezentantów.

Zapasy - Na ostatniej prostej do swoich premierowych dzisiaj walk są Mogemdmurad Gadżijew i Robert Baran.

Zapasy - Nie warto cieszyć się z kontuzji przeciwnika, ale nie da się ukryć, że dla nas zwycięstwo Libańczyka to dobra informacja. Baranowski wydaje się faworytem starcia z Abou Naderem.

Zapasy - Ciekawa sytuacja na macie B. Libańczyk Abou Nader zmaga się z kontuzją, wydawało się, że wycofa się z pojedynku, ale skuteczną akcją wyszedł na 4:2 z Rumunem Palaghia. Zwycięzca spotka się w kolejnej rundzie ze Zbigniewem Baranowskim.

Zapasy - Teraz poprzeczka powędruje jeszcze wyżej. W 1/8 finału po drugiej stronie stanie brązowy medalista ostatnich igrzysk olimpijskich, Rumun Albert Saritov.

Zapasy - Mamy to. Nie była to na pewno walka łatwa, ale Baran wygrywa ją 3:2.

Zapasy - Strata punktu wisiała nad Polakiem. Za pierwszym razem pomógł challange, za drugim oponentowi udało się zapisać na swoje konto drugie oczko.

Zapasy - Dobry refleks Barana. Mały błąd Yamaguchi i jest 3:1 dla naszego reprezentanta.

Zapasy - To co najważniejsze w walce chyba jeszcze przed nami. Na razie 1:1 i bardzo wyrównana rywalizacja.

Zapasy - Radosław Baran i jego przeciwnik po powitaniu. Sędzia rozpoczyna starcie.

Zapasy - Rywal naszego reprezentanta w kwalifikacjach kategorii do 97 kilogramów to Takeshi Yamaguchi, dwukrotny brązowy medalista mistrzostw Azji.

Zapasy - Oczy polskich kibiców powinny przenosić się powoli na matę B. Na razie trwa tam co prawda pojedynek Rumuna Chintoana z Japończykiem Yamamoto. W trakcie najbliższych minut swoje zmagania z innym z reprezentantów Kraju Kwitnącej Wiśni rozpocznie tam jednak Radosław Baran.

Zapasy - Kontrolowany przebieg walki, a co najważniejsze awans do kolejnej rundy. Baranowski krok bliżej igrzysk.

Zapasy - Jest akcja Meksykanina, ale zaraz odpowiedź naszego rodaka. 4:2.

Zapasy - Do przerwy 2:0 dla Baranowskiego. Widowisko nie stoi na najwyższym poziomie.

Zapasy - Ostrzeżenie za pasywność dla rywala Biało-Czerwonego. Meksymanin Torres Chacon ma pół minuty na wykonanie akcji.

Zapasy - Szwajcar Scherrer pokonuje na macie A Hiszpana Canada Pancorbo. Oznacza to, że lada moment rozpocznie się pierwszy ważny moment imprezy w Sofii dla Polaków.

Zapasy - Wydaje się, że jako pierwszy na macie pojawi się Zbigniew Baranowski. Jego rywalem w kategorii do 86 kilogramów będzie Meksykanin Noel Torres Chacon.

Zapasy - W trakcie najbliższych 30 minut w pierwszych starciach dzisiejszego dnia zaprezentują się Radosław Baran oraz Zbigniew Baranowski.

Zapasy - Pierwsi zawodnicy już na matach. Równolegle na trzech arenach zaczynają się walki eliminacyjne. Polscy kibice na emocje muszą poczekać jeszcze krótką chwilę.

Relację z aren rozpoczynamy już chwilę po 9, kiedy to pierwsi zawodnicy wyjdą na matę w Sofii.